Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Od budúceho pondelka sa otvoria všetky obchody, pre vstup bude potrebný test
COVID-19 info   |   Mobilné odberné miesta

04 marec 2021 - 12:30

Zjazd z Vlčiniec na Košickú ulicu využívajú kamióny na parkovanie, pri obiehaní tam vznikajú kolízie

Mesto Žilina pristúpilo od septembra 2018 k zmene systému parkovania na sídliskách Vlčince, Solinky a Hájik. Dôvodom rozhodnutia boli najmä pribúdajúce sťažnosti obyvateľov na parkovanie firemných dodávok a nákladných áut v obytnej zóne.

Samospráva preto obmedzila parkovanie všetkých vozidiel, ktorých dĺžka presahuje 5 metrov. Obmedzenie sa dotklo nielen ulíc pri bytových domoch ale celého sídliska. Na všetkých vjazdoch boli umiestnené zvislé dopravné značky vymedzujúce zónu so zákazom státia.

Následkom týchto zmien sa časť vozidiel presunula na parkoviská obchodných centier a predajní potravín, ktoré zatiaľ nemajú parkovanie regulované.

Miestne komunikácie však využívali na parkovanie aj oveľa väčšie nákladné vozidlá ako len dodávky. Na ulici Sv. Cyrila a Metoda zvykli často parkovať najmä kamióny, vymedzenie zóny so zákazom státia však donútilo vodičov nájsť iné miesta.

Od začiatku tohto roka však na ulici postupne pribúdajú prípady parkovania kamiónov v smere z Vlčiniec na Košickú ulicu. Tie bývajú odstavené po ľavej strane cesty s dvomi jazdnými pruhmi. Niekedy ide len o jedno vozidlo, inokedy cestu využívajú aj tri súčasne.

Vyhláška o cestnej premávke vodičom zakazuje parkovanie na mostoch, keďže nákladiaky stoja len tesne pred ním, neporušujú žiadne pravidlá. Motoristom však znemožňujú predchádzanie a plnohodnotné využívanie cesty.

Problémom sú preto najmä kolízne situácie, ktoré vznikajú pri tesnom predbiehaní áut alebo trolejbusov. Niektorí nedočkaví vodiči sa zvyknú vo vysokej rýchlosti prešmyknúť pomedzi pruhy na poslednú chvíľu.

To, že v úseku jazdia autá rýchlejšie, ako je maximálna povolená rýchlosť, potvrdzujú aj poškodené zábradlia na okraji mosta. V minulosti tu došlo k pádom niekoľkých vozidiel.

V tejto lokalite dochádza aj k problémom pri prejazde áut cez priechod pre chodcov, kde si niektorí motoristi skracujú cestu k výjazdu v smere na Martin.


273 reakcií


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
22:13
Priemyselná
Jama na ceste
22:10
Strečno
Jama na ceste
21:56
Lavobrezná
Jama na ceste
21:11
Bytčica, Dlhá
Policajná hliadka
20:29
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia