Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Od budúceho pondelka sa otvoria všetky obchody, pre vstup bude potrebný test
COVID-19 info   |   Mobilné odberné miesta

01 marec 2021 - 16:44

FOTO: Mosty na ulici Sv. Cyrila a Metoda na Vlčincoch čoraz viac praskajú, pri prejazde áut sa trasú

Technický stav dvoch mostov na ulici Svätého Cyrila a Metoda na sídlisku Vlčince v Žiline je dlhodobo nevyhovujúci. Takmer po celej dĺžke majú popraskanú vozovku, poškodené obrubníky a v zlom stave je aj samotná nosná konštrukcia.

O zlom stave, na ktorý upozornili nielen obyvatelia sídliska, ale aj mestskí poslanci, sme informovali už v minulosti. Podľa posledných informácií, ktoré poskytlo mesto Žilina v minulom roku, je stav mostov zdiagnostikovaný a ich oprava sa pripravuje.

Radnica získala v októbri minulého roka stavebné povolenie na obnovu mostných objektov na susednej ulici Matice Slovenskej. Podrobný stav vrchnej časti oboch mostov sme zdokumentovali v priloženom fotoalbume, technický stav spodnej nosnej časti je možné vidieť na starších fotografiách z roku 2020.

Galéria: 17 fotiek

Časový horizont opravy bude závisieť od spracovania projektovej dokumentácie a vydania povolenia, mesto bude musieť nájsť finančné prostriedky na opravu mostov. Po zimnom období v mieste pribúdajú nové praskliny, prepadliny a diery.

Pri prejazde osobným automobilom dochádza k traseniu, ktoré je výraznejšie v prípade, že ide o trolejbus alebo nákladný automobil. V časti motoristov aj obyvateľov to vyvoláva obavu, aby nedošlo k ich zrúteniu ešte pred opravou.

S otázkami na aktuálny stav riešenia problému sme oslovili mesto, v prípade získania nových informácií budeme článok aktualizovať.141 reakcií


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
22:13
Priemyselná
Jama na ceste
22:10
Strečno
Jama na ceste
21:56
Lavobrezná
Jama na ceste
21:11
Bytčica, Dlhá
Policajná hliadka
20:29
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia