Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Od budúceho pondelka sa otvoria všetky obchody, pre vstup bude potrebný test
COVID-19 info   |   Mobilné odberné miesta

25 február 2021 - 13:52

Žilina pridá na víkend 3 lokality pre testovanie, vyzýva občanov na častejšie využívanie MOM

Žilinská radnica podporí kapacitné možnosti antigénového testovania na ochorenie COVID-19 počas víkendu 27. a 28. februára šiestimi odbernými miestami v troch lokalitách. Zhodne po dve odberné miesta budú na Mestskom úrade v Žiline, v Biznis centre Poštová 1 na Vlčincoch a na ZŠ Hollého.

Samospráva postupne znižuje počet miest cez víkendy z dôvodu narastania počtu súkromných mobilných odberných miest v Žiline. Tých je aktuálne trinásť, fungujú od pondelka do soboty. Pätica z nich je k dispozícii občanom aj v nedeľu - PRIMADENT na Gabajovej, Music Club LIFE na Hviezdoslavovej, NOSOROŽEC Pub na ulici Na priekope 31, v reštaurácii Hokejka na zimnom štadióne na ulici Športová 5 a Vlčí pub na Polomskej.

„Víkendové testovanie sa uskutoční v sobotu a v nedeľu od 8.00 do 18.00 hod., s dvomi prestávkami pre testovacie tímy od 12.00 do 13.00 hod. a od 15.30 do 15.45 hod. Posledný výter v danom dni urobia zdravotníci o 17.45 hod. a vždy 15 minút pred prestávkou (11.45 hod. a 15.15 hod.). Počas dvoch testovacích dní budú môcť Žilinčania využiť ktorúkoľvek miestnosť a otestovať sa budú môcť prísť kedykoľvek. Odberné miesta na Mestskom úrade v Žiline a v Biznis centre Poštová, kde budú na každom mieste pracovať dva testovacie tímy, ponúknu okrem testovania pre neregistrovaných, možnosť absolvovať test aj vopred registrovaným,“ informuje hovorca mesta Vladimír Miškovčík.

Žilina je opäť bordová

Podľa aktuálneho COVID automatu je okres Žilina v treťom (bordovom) stupni varovania. Obyvatelia zo žilinského okresu preto na cestu do práce potrebujú negatívny výsledok RT-PCR alebo antigénového testu na ochorenie COVID-19 nie starší ako sedem dní. Rovnaká povinnosť platí aj pri pohybe medzi okresmi.

O otvorení škôl v okresoch s bordovou farbou alebo v treťom stupni varovania v COVID automate rozhoduje odporúčanie regionálneho hygienika. Ďalšia aktualizácia epidemickej situácie na Slovensku sa očakáva opäť v utorok 2. marca. Všetky aktuálne platné protiepidemické nariadenia sú k dispozícii na internetovej stránke Úradu verejného zdravotníctva SR.

Okrem plánovaného víkendového testovania sú v Žiline dostupné aj permanentné mobilné odberné miesta, ktoré prevádzkujú súkromné spoločnosti, ale aj mesto, žilinská nemocnica, územný spolok Slovenského Červeného kríža, 5. pluk špeciálneho určenia a Regionálny úrad verejného zdravotníctva.

Možnosť prihlásiť sa prostredníctvom elektronickej rezervácie termínov na víkendové testovanie v Žiline (27. – 28. februára) je na dvoch vybraných odberných miestach. Určené sú len pre občanov, ktorí si termín testovania rezervujú vopred.

Postup pri prihlásení:

• V mape odberných miest na tomto odkaze sú vyznačené odberné miesta s možnosťou elektronickej rezervácie zelenou ikonou. Po kliknutí na konkrétne odberné miesto sa zobrazí názov odberného miesta a hyperlink do elektronického rezervačného systému. Na prihlásenie je možné využiť aj priame linky na odberné miesta (uvedené nižšie, prípadne pod mapou na stránke koronavirus.zilina.sk).

• Pri prihlasovaní dbajte na to, aby ste uviedli korektné a správne osobné a kontaktné údaje. Zadajte vybraný deň testovania a preferovaný čas z voľných, ktoré vám systém ponúkne.

• Dôležitý je e-mail pre spätné potvrdenie rezervácie a vaše mobilné telefónne číslo, kde príde v deň testovania pripomienková SMS.

• V prípade správne uskutočnenej rezervácie sa na monitore počítača objaví hláška, ktorá o tom informuje.

• E-mail potvrdzujúci registráciu nemusí prísť okamžite, treba preto počkať.

• E-mail s potvrdením termínu testovania príde každému prihlásenému občanovi. V deň, na ktorý ste sa na testovanie objednali, vám v ranných hodinách na mobilný telefón príde pripomienková SMS. V prípade, že vám systém neodošle ani e-mail, ani SMS, nie ste registrovaný!

• Pre prípad technických problémov s registráciou je od 9.00 do 18.00 hod. k dispozícii e-mail: hovorca@zilina.sk.

• Upozornenie: Odberové miesta, ktoré sú v mape vyznačené zelenou ikonou a nie je možné v nich vykonať elektronickú rezerváciu na testovanie, aktuálne naplnili kapacitu prihlásených.

• Termín testovania, na ktorý ste sa prihlásili, je neprenosný. V prípade, že sa ho rozhodnete nevyužiť, prepadá. Nie je možné naň namiesto vás poslať inú osobu.

• Žiadame, aby ste na objednaný termín prišli na odberné miesto min. 5 minút vopred.

• Ak ste dostali potvrdzujúci e-mail, prípadne pripomienkovú SMS, nie je potrebné, aby ste sa na odbernom mieste preukazovali vytlačeným e-mailom. V systéme ste registrovaný, no potrebné je preukázať sa občianskym preukazom. Nezabudnite naň, bez neho nebude testovanie možné.

• Vstup pre registrovaných ľudí bude na odberných miestach vyznačený, prosíme ale o trpezlivosť a vzájomne rešpektovanie sa. Mapky vstupov k odberných miestam nájdete na stránke: https://koronavirus.zilina.sk/celoplosne-testovanie. Žiadame o rešpektovanie pokynov obsluhujúceho personálu.

• A to najdôležitejšie: Všetci robíme všetko preto, aby sa víkendové testovanie uskutočnilo v Žiline bezproblémovo. Buďme, prosím, trpezliví a navzájom tolerantní. Spoločne zvládneme všetko ľahšie.

Odberné miesta v Žiline s možnosťou elektronickej registrácie na testovanie
(po kliknutí budete presmerovaní do elektronického rezervačného systému)

Mestský úrad v Žiline, Námestie obetí komunizmu 1
Biznis centrum Poštová 1146 reakcií


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
22:13
Priemyselná
Jama na ceste
22:10
Strečno
Jama na ceste
21:56
Lavobrezná
Jama na ceste
21:11
Bytčica, Dlhá
Policajná hliadka
20:29
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia