Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Od budúceho pondelka sa otvoria všetky obchody, pre vstup bude potrebný test
COVID-19 info   |   Mobilné odberné miesta

24 február 2021 - 10:53

VIDEO: Po Žiline a okolí sa pohybujú dvaja neznámi muži, ktorí si obzerajú a poškodzujú autá

Prihláste sa na odber Žilinak.sk na  

Obyvatelia mesta Žilina zaznamenali v uplynulých týždňoch pohyb podozrivých osôb, ktoré sa zameriavajú predovšetkým na zaparkované osobné autá. Ako prvý nás upozornil pán žijúci na ulici Vojtecha Tvrdého v centre mesta, ktorého znepokojili dve neznáme osoby v kapucniach obzerajúce si jeho auto. 

Ich pohyb zachytila bezpečnostná kamera v piatok 12. februára krátko po štvrtej hodine ráno. Po zverejnení videa nás oslovili ďalší čitatelia, ktorí tiež spozorovali neznáme podozrivé osoby.

Približne kilometer od tohto miesta, na ulici Hollého, mali v tú istú noc vykradnúť dodávku. Zlodeji sa pravdepodobne pokúšali o krádež aj v obci Krasňany, kde bez poškodenia otvorili zaparkované auto.

 „V Krasňanoch mali otvorené auto a v tom ich vyrušil majiteľ. Auto otvorili bez poškodenia. Priamo v Žiline na Hollého ulici zasa vykradli dodávku môjmu švagrovi. Celé to má zachytené na kamerách,“ uviedol čitateľ Marek.

Aktuálny prípad, ktorý taktiež zaznamenala bezpečnostná kamera, eviduje žilinská polícia na sídlisku Vlčince. Dvaja muži v kapucniach tam spôsobili poškodenie čelného skla na osobnom vozidle odstavenom na verejnom parkovisku.

To, či majú všetky spomenuté prípady súvis a ide o rovnakých páchateľov, zatiaľ nie je známe. Obyvatelia mesta by ale mali výšiť pozornosť a v prípade, ak vo svojom okolí uvidia pohyb neznámych osôb, preventívne môžu kontaktovať políciu.

342 reakcií


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
22:13
Priemyselná
Jama na ceste
22:10
Strečno
Jama na ceste
21:56
Lavobrezná
Jama na ceste
21:11
Bytčica, Dlhá
Policajná hliadka
20:29
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia