Dnes najčítanejšie
Dnes popoludní uzavrú cestu okolo Vodného diela Žilina, premávka bude obmedzená od 16:00 hod.

24 február 2021 - 10:25

Ministerstvo dopravy zajtra podpíše zmluvu na výstavbu rýchlostnej cesty R3 na Orave

Foto: Ministerstvo dopravy zajtra podpíše zmluvu na výstavbu rýchlostnej cesty R3 na Orave
Foto: Andrej Doležal - minister dopravy a výstavby SR

Úsek rýchlostnej cesty R3 Tvrdošín - Nižná je opäť bližšie k výstavbe. Minister dopravy Andrej Doležal dnes informoval o podpise zmluvy so zhotoviteľom, ku ktorému by malo dôjsť už vo štvrtok 25. februára. 

Zákazku má realizovať konzorcium spoločností Hochtief SK, Alpine Slovakia a Hydroekol Dolný Kubín. Štvorkilometrový obchvat Tvrdošína v polovičnom profile plánujú vybudovať za približne dva a pol roka. Cena tejto zákazky dosahuje sumu viac než 62 miliónov eur a je financovaná zo štátneho rozpočtu.

Rýchlostná cesta R3 z Tvrdošína do Nižnej odľahčí dopravu najmä v meste Tvrdošín. Úsek dlhý 4,4 kilometra sa pripojí na existujúci obchvat Trstenej a povedie po ľavom brehu rieky Oravy. Jeho koniec bude pred obcou Nižná, kde sa napojí na súčasnú cestu I/59 prostredníctvom privádzača a okružnej križovatky.

V tomto mieste sa ďalej napojí na pripravovanú stavbu rýchlostnej cesty R3 Nižná - Dlhá nad Oravou, ktorá zahŕňa 10 mostov na R3 a 3 mosty mimo R3, dočasný most cez rieku Oravu a protihlukovú stenu dlhú viac než dva kilometre.
Zdroj: Andrej Doležal - minister dopravy a výstavby SR


Dopravný servis
Lavobrezná
Policajná hliadka
22:11
Mostná
Práca na ceste
21:13
Vysokoškolákov
Dopravná nehoda
18:37
Košická
Iné nebezpečenstvo
18:08
Strečno
Policajná hliadka
17:58
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia