Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: V Ružomberku došlo k tragickej dopravnej nehode, zrážku s nákladiakom neprežila jedna osoba
Aktualizované: COVID-19 v Žilinskom kraji

22 február 2021 - 16:07

Polícia nepoľavuje v kontrolách na alkohol u vodičov, dnes ráno chytili v jednej obci dvoch ďalších

Foto: Polícia nepoľavuje v kontrolách na alkohol u vodičov, dnes ráno chytili v jednej obci dvoch ďalších
Foto: KR PZ Žilina

Polícia v Žilinskom kraji sa aktívne zameriava na nezodpovedných vodičov jazdiacich pod vplyvom alkoholu. Počas náhodných kontrol odhalili príslušníci v uplynulom 7. týždni tohto roka až 28 ďalších opitých šoférov.

Z celkového počtu odhalených vodičov motorových vozidiel nafúkal až deviati hodnotu nad 1 promile. Kontrolám sa nevyhli ani nemotoroví účastníci, tentokrát 9 cyklistom policajti namerali pozitívnu dychovú skúšku.

Jeden z kontrolovaných motoristov sa odmietol podrobiť dychovej skúške a dvaja spôsobili pod vplyvom alkoholu dopravné nehody.

Policajná hliadka dnes narazila na dvoch opitých vodičov v jednej obci

Náhodné kontroly pokračujú aj v tomto týždni, pričom už počas prvého dňa sa podarilo príslušníkom odhaliť dvoch opitých motoristov v jednej obci. Preventívnu akciu zameranú na bezpečnosť a plynulosť v cestnej premávke vykonali ráno policajti z Okresného dopravného inšpektorátu v Žiline.

Pri kontrolách natrafili na dvoch mužov vo veku 35 a 66 rokov, ktorí jazdili opití. Obaja boli obyvatelia obce Konská (okres Žilina), pričom pri dychovej skúške s pozitívnym výsledkom nafúkali 0,69 promile a 0,38 promile.

„Treba si uvedomiť, že porušovaním zákona neohrozujeme len seba, ale aj ostatných účastníkov cestnej premávky. Jazdite bezpečne a dodržiavajte pravidlá cestnej premávky. Všetci môžeme prispieť k väčšej bezpečnosti na našich cestách,“ uvádza žilinská polícia na sociálnej sieti.
32 reakcií
Zdroj: KR PZ Žilina


Dopravný servis
Brodno
Stacionárny radar
22:44
Košická
Policajná hliadka
20:15
Hričovská
Jama na ceste
20:11
Hričovská
Iné nebezpečenstvo
20:09
Estakáda
Iné nebezpečenstvo
19:40
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia