Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: V Ružomberku došlo k tragickej dopravnej nehode, zrážku s nákladiakom neprežila jedna osoba
Aktualizované: COVID-19 v Žilinskom kraji

22 február 2021 - 10:56

Cez víkend využilo mestské odberné miesta v Žiline 11 355 ľudí, jedna žena bola pozitívna dvakrát

Foto: Cez víkend využilo mestské odberné miesta v Žiline 11 355 ľudí, jedna žena bola pozitívna dvakrát
Foto: ilustračné

Počas uplynulého víkendu 20. - 21. februára 2021 pripravilo mesto Žilina pre obyvateľov a záujemcov o testovanie možnosť testu v desiatich odberných miestach. Radnica znížila kapacitu testovania na polovicu z dôvodu otvorenia ďalších mobilných odberných miest, ktorých aktuálne funguje v Žiline trinásť.

Odberné miesta sa nachádzali v častiach Staré mesto, Vlčince, Solinky, Brodno, Bánová, Bytčica a Trnové, celkovo v nich pretestovali 11 355 ľudí. U týchto bolo 46 pozitívnych výsledkov.

Smutnou kuriozitou zostáva prípad ženy, ktorá sa nechala testovať po pozitívnom výsledku zo soboty aj v nedeľu. Už po prvom pozitívnom výsledku musí osoba podstúpiť domácu izoláciu a má informovať všetky osoby, s ktorými bola v úzkom kontakte pred testom.

Celková miera pozitivity vychádza 0,41 percenta, k nej však bude nutné pripočítať aj výsledky z trinástich mobilných odberných miest a ostatných odberných miest v celom okrese Žilina. Od dnešného dňa platí nový stav regionálneho COVID automatu. Okres Žilina zostáva bordový, platnosť testu na cestu do práce je 7 dní.

Počas víkendu boli dve odberné miesta zriadené už po šiestykrát aj v priestoroch Biznis centra Poštová 1 na Vlčincoch, ktoré spoločnosť Reinoo a.s. poskytuje bezodplatne. Zároveň na vlastné náklady zabezpečuje personálne pokrytie, zabezpečenie, poskytnutie a prispôsobenie priestoru, energie, dezinfekciu a likvidáciu odpadu.

Zoznam otvorených mobilných odberných miest v Žiline

 168 reakcií


Dopravný servis
Hričovská
Policajná hliadka
01:27
Brodno
Stacionárny radar
22:44
Košická
Policajná hliadka
20:15
Hričovská
Jama na ceste
20:11
Hričovská
Iné nebezpečenstvo
20:09
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia