Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: V Ružomberku došlo k tragickej dopravnej nehode, zrážku s nákladiakom neprežila jedna osoba
Aktualizované: COVID-19 v Žilinskom kraji

19 február 2021 - 20:35
INZERCIA

Milan Dubec: Átrium na Poštovej poskytujeme mestu na testovanie zadarmo, chceme pomôcť Žilinčanom

Biznis centrum Poštová 1 sa cez víkend stane už po 6 krát jedným z odberných miest počas celoplošného testovania.

Spoločnosť Reinoo ponúkla bezplatne mestu priestory už na prvé kolo testovania v novembri 2020. Doslova niekoľko desiatok hodín pred prvým celonárodným testovaním, sa spoločnosť Reinoo rozhodla zapojiť do akcie celé verejné priestory Biznis centra Poštová a pomôcť tak nezištne mestu a jeho obyvateľom.

„Sme veľmi radi, že aj my môžeme prispieť našimi priestormi, prostriedkami a prácou k spoločnému boju s touto ťažkou situáciou. Toto všetko robíme zadarmo ako pomoc mestu a jeho obyvateľom,” vysvetľuje motiváciu spoločnosti Reinoo jej generálny riaditeľ Milan Dubec.

Testovanie pravidelne prebieha v átriu budovy. Svoje prostriedky aj zamestnancov zapojila spoločnosť Reinoo tak, aby odberné miesto spĺňalo do bodky podmienky vydané pre celoplošné testovanie. Vďaka skvelej spolupráci zdravotníkov, dobrovoľníkov a zamestnancov spoločnosti Reinoo sa hladký priebeh pravidelne odzrkadľuje na výsledku, ale aj na pozitívnej spätnej väzbe testovaných návštevníkov.

Dva odberné tímy dodnes zvládli otestovať viac než 11 000 Žilinčanov, ale aj niekoľko stoviek ľudí z iných okresov. Pre testovaných návštevníkov je vždy po celý čas testovania k dispozícií otvorená kaviareň a aj celá kapacita parkoviska pri biznis centre.

Spoločnosť Reinoo a.s., vlastník biznis centra poskytuje na vlastné náklady personálne pokrytie, zabezpečenie, poskytnutie a prispôsobenie priestoru, energie, dezinfekciu a likvidáciu odpadu. Tieto náklady na organizáciu šiestich testovacích víkendov odberného miesta sa doteraz vyšplhali na 15 000 €.

Všetky spomínané fakty v kombinácií so zodpovednosťou všetkých zúčastnených ľudí vytvárajú bezproblémové a príjemné podmienky pre celoplošné testovanie a pridávajú tak aspoň trochu optimizmu do nie príliš dobrých dní súčasnosti.

LIVE stream z odberného miesta môžete sledovať na stránke facebook.com/postova1za.
861 reakcií
Zdroj: PR Reinoo


Dopravný servis
Brodno
Stacionárny radar
22:44
Košická
Policajná hliadka
20:15
Hričovská
Jama na ceste
20:11
Hričovská
Iné nebezpečenstvo
20:09
Estakáda
Iné nebezpečenstvo
19:40
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia