Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: V Ružomberku došlo k tragickej dopravnej nehode, zrážku s nákladiakom neprežila jedna osoba
Aktualizované: COVID-19 v Žilinskom kraji

18 február 2021 - 03:14

Polícia má za sebou ďalšiu úspešnú protidrogovú akciu, zaistili pri nej 3 900 dávok marihuany

Foto: Polícia má za sebou ďalšiu úspešnú protidrogovú akciu, zaistili pri nej 3 900 dávok marihuany
Foto: KR PZ Žilina

Kriminalistom z Ružomberka sa v uplynulých dňoch podarilo vykonať úspešnú akciu, pri ktorej odhalili drogových dílerov. Policajný vyšetrovateľ po zásahu obvinil troch mužov a zároveň požiadal o väzobné stíhanie jedného z nich.

Akciu zameranú na odhaľovanie drogovej trestnej činnosti zrealizovali kriminalisti z Okresného riaditeľstva Policajného zboru v Ružomberku v súčinnosti s inými zložkami v pôsobnosti Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline.

„Vyšetrovateľ obvinil dvoch 35-ročných mužov z okresu Dolný Kubín za zločin nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držania a obchodovania s nimi formou spolupáchateľstva a 37-ročného muža z okresu Ružomberok zo zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov ich držania a obchodovania s nimi,“ spresnila žilinská krajská policajná hovorkyňa Gabriela Kremeňová.

Väzobné stíhanie, o ktorom musí rozhodnúť súd, navrhol vyšetrovateľ v prípade obvineného 37-ročného muža. Počas akcie policajti vykonali v okrese Ružomberok viaceré prehliadky priestorov aj domovú prehliadku a pri ich výkone zaistili kryštalickú látku a rastlinný materiál.

Predbežným skúmaním bolo zistené, že ide o pervitín v množstve,  ktoré zodpovedá minimálne 11 bežným jednotlivým dávkam drogy a marihuanu v množstve, ktoré zodpovedná minimálne 3 900 bežným jednotlivým dávkam drogy.
465 reakcií
Zdroj: KR PZ Žilina


Dopravný servis
Hričovská
Policajná hliadka
01:27
Brodno
Stacionárny radar
22:44
Košická
Policajná hliadka
20:15
Hričovská
Jama na ceste
20:11
Hričovská
Iné nebezpečenstvo
20:09
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia