Dnes najčítanejšie
Petícia za záchranu Demänovskej Doliny má stotisíc online podpisov
Aktualizované: COVID-19 v Žilinskom kraji

15 február 2021 - 14:22

Mestská polícia Žilina vyriešila v prvom februárovom týždni 331 priestupkov a 173 udalostí

Mestská polícia Žilina informovala o svojej činnosti počas 5. týždňa tohto roka, kedy na území mesta zaevidovala a vyriešila spolu až 331 priestupkov. Obyvatelia nahlásili tiež 173 rôznych udalostí, ktorými sa hliadky zaoberali a vyriešili ich. 

Spomedzi všetkých prípadov zverejnila žilinská mestská polícia niekoľko najvážnejších. V stredu 3. februára približne o pol desiatej večer spozorovali príslušníci pri kontrole základnej školy V. Javorku pred vchodom muža, ktorý začal na nich verbálne útočiť.

Súčasne sa kopaním snažil poškodiť služobné vozidlo a napriek opakovaným výzvam odmietal preukázať svoju totožnosť. Nakoľko sa naďalej správal agresívne, bol za použitia donucovacích prostriedkov predvedený na útvar Mestskej polície za účelom vykonania potrebných úkonov pre ďalšie riešenie v správnom konaní.

V nedeľu 7. februára približne v čase o 19:15 hod. oznámil obyvateľ sídliska Hájik, že z krovinatého porastu na poli pod ulicou Petzvalova začul ženský hlas volajúci o pomoc. Na miesto bola ihneď vyslaná hliadka.

„Hliadkou MP priestranstvo skontrolované, na mieste zistené dievča s výraznými hysterickými prejavmi. Ako dôvod svojho správania uviedla, že sa nevie vyrovnať s rozchodom so svojim priateľom. Vzhľadom na zjavne zlý psychický stav bola mladistvá odovzdaná v miesta bydliska do opatery otca,“ spresňuje mestská polícia na svojom webe.
50 reakcií
Zdroj: Mestská polícia Žilina


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Prekážka na ceste
19:29
Strečno
Jama na ceste
18:14
Strečno
Kolóna
17:37
Strečno
Jama na ceste
17:09
Terchová
Policajná hliadka
16:27
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.