Dnes najčítanejšie
VIDEO: Na ulici Vysokoškolákov niektorí vodiči bránia plynulej jazde a zipsovému radeniu

11 február 2021 - 07:30

Online rodinná sobota: O psíčkovi a mačičke / Divadlo Kapor na scéne

V sobotné doobedie Vám zahráme rozprávku o Psíčkovi a mačičke.

Pripravte si oči aj uši!

Divadelno-improvizačný súbor „Kapor na scéne“ vznikol v roku 2009 v Žiline a stal sa srdcovou záležitosťou troch mladých hercov zo Žiliny (Lukáš Tandara, Jarka Hatiarová, Miška Pastorková).

Trojica sa pravidelne predstavuje na vlastných večeroch divadelnej improvizácie „Impro-kapro“ v Žiline a Bratislave (kde súbor improvizuje na divácke témy) a hráva aj komediálne úpravy Shakespeare-ových tragédií : „Rómeo a Júlia – najtragickejšia komédia všetkých čias“ a „Macbeth“.

V repertoári má už aj vlastné spracovanie „jánošíkovskej tematiky“ s názvom „Jánošík – najhrdinskejšia komédia všetkých Slovákov“.

Zoskupenie „Kapor na scéne“ sa okrem toho aktívne zúčastňuje súťaží v divadelnej improvizácií – Improliga – za posledné roky si mnohokrát „vybojovalo“ 1. miesto (Žilina, Bratislava, Trnava…) a od roku 2009 pravidelne účinkuje so svojimi scénkami na hrade Strečno – či už v rámci strašidelných nočných prehliadok (DES – duchovia, elfovia strečiansky) alebo ako súčasť denných prehliadok hradu počas leta.

Žilinská divadelno-improvizačná trojica „Kapor na scéne“ sa venuje humorným autorským predstaveniam pre všetky vekové kategórie (0-99). Nielen pre tých najmenších (deti MŠ a 1. stupňa ZŠ) sú určené ich originálne zábavno-poučné rozprávky (bránice si ponatriasajú aj prítomní dospelí

Miesto: online, FB stránka Rosenfeldovho paláca
Dátum: 27.02.2021 - 10:00Dopravný servis
Košická
Prekážka na ceste
17:56
Terchová
Iné nebezpečenstvo
17:30
Radoľa
Kolóna
17:24
Estakáda
Jama na ceste
17:22
Stráža
Policajná hliadka
17:15
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia