Dnes najčítanejšie
Zdravotníci ošetrovali muža ležiaceho na Závodskej ceste v Žiline, ten sa na nich pokúšal zaútočiť päsťami

08 február 2021 - 10:05

V ružomberskej nemocnici otvorili najmodernejšie Angio CT pracovisko v strednej Európe

Foto: V ružomberskej nemocnici otvorili najmodernejšie Angio CT pracovisko v strednej Európe
Galéria: 15 fotiek
Foto: ÚVN Ružomberok

Počas piatku 5. februára 2021 spustili na Klinike rádiológie Ústrednej vojenskej nemocnice SNP v Ružomberku nové Angio 4D CT, ktoré svojou modernosťou patrí k európskej špičke. Nový modálny systém kombinuje angiografický systém a CT najvyššej kategórie, vďaka čomu bude možné vykonávať angiografiu a CT štúdie v jednej miestnosti.

Zariadenie spustili do prevádzky za účasti ministra obrany Jaroslava Naďa, riaditeľa ÚVN SNP Ružomberok - FN brig. gen. Vladimíra Lengvarského a generálneho riaditeľa Všeobecnej zdravotnej poisťovne Richarda Strapka. Nové zariadenie, ktoré pomáha zistiť stav ciev, skontrolovať prietok krvi cievami a odhaliť prípadné problémy, tak po piatich rokoch opäť umožní pacientom podstúpiť angiografické vyšetrenie aj v Ústrednej vojenskej nemocnici.

„Špičková úroveň poskytovania zdravotnej starostlivosti sa v našej Ústrednej vojenskej nemocnici dostáva vďaka novému CT prístroju na ešte vyššiu úroveň. Je to dobrá správa predovšetkým pre pacientov, ktorým bude nový stroj slúžiť. Verím, že tento prístroj pomôže mnohým ľuďom a zjednoduší ich diagnostiku a tiež následnú liečbu. Zdravie a životy ľudí sú vždy na prvom mieste,“ informuje minister obrany Jaroslav Naď.

Lekári nemusia s pacientom manipulovať

Vďaka novej technike bude možné realizovať od 100 do 140 diagnostických a intervenčných výkonov mesačne. „Nové CT zariadenie kombinuje intervenčné laboratórium s kompletným CT zobrazovaním do jedného univerzálneho klinického riešenia. Vďaka schopnosti vidieť, diagnostikovať, plánovať, ošetrovať a overovať v jednej miestnosti tento systém pomáha predovšetkým pri komplexných zákrokoch,“ spresnil riaditeľ Ústrednej vojenskej nemocnice brig. gen. Vladimír Lengvarský.

Vybavenie za viac ako tri milióny eur pomôže zefektívniť a uľahčiť starostlivosť o pacientov. „Toto pracovisko prináša výrazné zlepšenie v starostlivosti o pacientov, zvyšuje komfort počas liečby, skráti čas potrebný na diagnostiku ochorenia a uľahčí prácu zdravotníkom. Otvorenie tohto pracoviska je skvelou správou pre naše zdravotníctvo a pacientov,“ doplnil generálny riaditeľ Všeobecnej zdravotnej poisťovne Richard Strapko, ktorá zazmluvnila výkony na novom pracovisku ako prvá z poisťovní.

Pokročilý systém od spoločnosti Canon Medical, ktorý je zavesený na stropnom pojazde, umožňuje dokonalý prístup k pacientovi. Jeho flexibilita zároveň umožňuje lekárom vykonávať zákrok bez toho, aby pohli s pacientom, čím sa uľahčuje a urýchľuje celý zákrok.

Zároveň nie je potrebné pacienta presúvať medzi viacerými oddeleniami, keďže nová moderná technika umožňuje vidieť, diagnostikovať, plánovať, ošetrovať a overovať v jednej miestnosti. Nová a moderná technológia je využiteľná v širokej škále klinických aplikácií, od onkológie, kardiológie, neurológie a traumatológie. 

 

Zdroj: ÚVN Ružomberok - uvn.sk


Dopravný servis
Považský Chlmec
Policajná hliadka
05:10
Lavobrezná
Stacionárny radar
04:22
Strečno
Zver pri ceste
01:27
Hričovská
Zver pri ceste
01:13
Strečno
Zver pri ceste
23:25
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina