Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Vláda sprísňuje opatrenia na boj s koronavírusom, čaká nás lockdown

11 máj 2015 - 11:15

Lanový park Preles je opäť otvorený pre verejnosť, prináša novinky

Od 1. mája je po zimnej prestávke opäť otvorený Lanový park Preles v žilinskom lesoparku Chrasť.

„Minulý rok sme väčšinu sezóny strávili stavaním nového lanového parku, ktorý sa nachádza v lesoparku Chrasť len 100 metrov od toho pôvodného. Tým pádom boli občania a návštevníci Žiliny ukrátení o možnosť zaliezť si v najvyššom lanovom parku na Slovensku. Preto sme veľmi radi, že môžeme všetkých pozvať do úplne nového a podnetnejšieho športoviska“, povedal Vladimír Randa z občianskeho združenia Preles.

Lanový park Preles bol v roku 2014 kompletne obnovený. Nachádzajú sa v ňom tri okruhy rôznej obtiažnosti, od najľahšieho zameraného na rovnováhu a koordináciu pohybov po najťažší, ktorý je určený pre skutočných milovníkov adrenalínu. Väčšina z 26 prekážok je úplne nových, niektoré z nich vymýšľali aj samotní návštevníci parku.

„Sme veľmi radi, že sa nám podarilo do procesu obnovy lanového parku zapojiť aj návštevníkov, ktorí sami prichádzali s veľmi zaujímavými nápadmi na lanové prekážky. Mnoho z nich sme naozaj zrealizovali, snáď najväčšou výzvou je niekoľkometrový prechod po lane na spôsob filmových kaskadérov.“ dodal Randa.  V blízkej budúcnosti sa pripravuje stavba obrovskej lanovky a ďalšie novinky.

Počas mesiacov máj a jún je lanový park otvorený cez víkendy a štátne sviatky od 12:00 do zotmenia. V letných mesiacoch bude lanový park otvorený každý deň, od septembra opäť cez víkendy a sviatky. Vstup na lanovú dráhu je pre deti od 6 rokov v sprievode dospelej osoby, od 15 rokov samostatne. Školy a iné kolektívy majú množstevné zľavy a lanový park môžu navštíviť aj v individuálnych otváracích hodinách. Bližšie informácie nájdete na stránkach www.lanovyparkpreles.sk.

Kontakt: Mgr. Vladimír Randa, 0949 754 1460 zdieľaní

Dopravný servis
Bytčica
Uzavretá cesta
03:11
Hlavná, Bytčica
Stacionárny radar
01:42
Budatínska Lehota
Dopravná nehoda
01:25
Oškerda
Stacionárny radar
01:22
Gbeľany
Policajná hliadka
01:11
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia