Dnes najčítanejšie
Žilinská župa opravila z európskych financií ďalších 18 kilometrov ciest, v rekonštrukciách bude pokračovať
COVID-19 vývoj situácie v kraji

11 máj 2015 - 08:42

Pozor na podvodníkov! V Žiline sa objavili ponuky brigády, ktoré vás oberú o peniaze

Čitateľ Michal hľadal na internete nejakú brigádu na doma, popri škole. Prezeral na najznámejších inzertných portáloch Bazoš.sk a Bazar.sk, kde po niekoľkých nezaujímavých ponukách narazil konečne na niečo lákavé. Tlačiarenská spoločnosť so sídlom v Žiline ponúkala prácu na doma. Podľa popisu malo ísť o prácu, ktorú môžu vykonávať osoby staršie ako 18-rokov a jej náplň bola razítkovanie propagačných materiálov a podkladov spoločnosti.

Inzerent pod menom spoločnosti ponúkal zárobok až 200 eur mesačne. Podmienkou však bolo zaslanie kópie občianskeho preukazu, kontaktných údajov a čísla účtu. Na prvý pohľad nie až tak nezvyčajné, keďže spoločnosť uvádzala, že na vykonávanie práce je potrebné podpísať zmluvu, ktorú zašle poštou.

Háčik bol však v tom, že záujemca mal zaslať spracovateľský poplatok vopred na účet firmy. Ak záujemca skúšal firmu kontaktovať, telefónne číslo bolo vždy nedostupné. Po žiadosti o kontaktovanie a zaslanie čísla spoločnosti prestal inzerent komunikovať.

Skúšali sme telefonovať priamo do spoločnosti, ktorá mala brigády ponúkať. Jej majiteľ nám potvrdil, že žiadne brigády neponúka a niekto inzeruje pod jeho menom.

Touto cestou upozorňujeme všetkých, ktorí hľadajú brigády na inzertných portáloch, aby vopred neposielali žiadne osobné údaje a peniaze a ponuku si riadne overili priamo v spoločnosti.


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Kolóna
18:30
Mojšova Lúčka
Kolóna
18:30
Mojšova Lúčka
Kolóna
18:27
Strečno
Práca na ceste
18:23
Strečno
Jama na ceste
18:23
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia