Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: V Ružomberku došlo k tragickej dopravnej nehode, zrážku s nákladiakom neprežila jedna osoba
Aktualizované: COVID-19 v Žilinskom kraji

26 január 2021 - 11:27

V Ochodnici pretestovali počas víkendu tisíc ľudí, pozitívny výsledok neukázal ani jeden test

Foto: V Ochodnici pretestovali počas víkendu tisíc ľudí, pozitívny výsledok neukázal ani jeden test
Foto: Facebook Obec Ochodnica

Víkendové testovanie zrealizovali pre obyvateľov aj v obci Ochodnica na Kysuciach, počas dvoch dní sa prišlo otestovať 1 001 osôb. Zaujímavosťou testovania v obci pri Kysuckom Novom Meste je fakt, že antigénové testy neukázali ani jeden pozitívny výsledok. 

„Víkendové testovanie na COVID-19 v obci Ochodnica máme za sebou. V sobotu sa prišlo otestovať 575 osôb, v nedeľu 426 ľudí. Celkovo sa tak za víkend v Ochodnici pretestovalo 1001 osôb a nikto nemal pozitívny výsledok testu (0,0%),“ informuje obec. 

Už od zajtrajšieho dňa začínajú platiť sprísnené pravidlá pre lockdown, počas ktorých budú vyhodnocované výsledky celoplošného skríningu. Následne podmienky uvoľnia pre 36 najlepších okresov. 

Vláda presunula zabezpečenie skríningového testovania na mestá a obce, tie teraz žiadajú o účasť na konzíliu odborníkov. Odborné kapacity majú zároveň posúdiť výsledky a rozhodnúť o ďalšom postupe. Podľa zástupcov Únie miest Slovenska (ÚMS), do ktorej patrí aj Žilina, Martin, Liptovský Mikuláš či Trenčianske Teplice, by mal premiér Igor Matovič zvolať konzílium urýchlene.

„Požadujeme, aby sme spoločne vyhodnotili výsledky celoslovenského skríningu, posúdili platné uznesenie vlády, ktoré delí okresy a dohodli sa na ďalšom postupe,“ uviedli zástupcovia ÚMS s tým, že aktuálne výsledky z testovania preukazujú rozdielny stav epidemickej situácie v jednotlivých mestách a okresoch.

„Je nevyhnutné na tento fakt reflektovať a prihliadať naň aj pri ďalších rozhodnutiach vlády. Vláda dostala exaktné čísla, teraz ich je potrebné posunúť expertom a odborníkom, pretože len oni dokážu reálne posúdiť, ako ďalej postupovať,“ dodal Richard Rybníček, prezident únie.
158 reakcií


Dopravný servis
Hričovská
Policajná hliadka
01:27
Brodno
Stacionárny radar
22:44
Košická
Policajná hliadka
20:15
Hričovská
Jama na ceste
20:11
Hričovská
Iné nebezpečenstvo
20:09
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia