Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: V Ružomberku došlo k tragickej dopravnej nehode, zrážku s nákladiakom neprežila jedna osoba
Aktualizované: COVID-19 v Žilinskom kraji

24 január 2021 - 21:04

Ocenenie Biela Vrana 2020 získal aj predseda Okresného súdu Žilina Jaroslav Macek

Foto: Ocenenie Biela Vrana 2020 získal aj predseda Okresného súdu Žilina Jaroslav Macek
Foto: Ocenenie si prevzal aj Jaroslav Macek, vpravo. Zdroj: Ctibor Bachratý / facebook.com/bielavrana

Medzi laurátmi ocenenia Biela Vrana 2020, v ktorom každoročne od roku 2008 vyznamenajú spoločensky prínosné osoby, je aj predseda Okresného súdu Žilina Jaroslav Macek. Ocenenie získal predovšetkým za jeho príspevok k vybudovaniu takzvaného protischránkového registra.

Ten začal fungovať na žilinskom okresnom súde v roku 2017, kedy prebral dovtedajšiu agendu Úradu pre verejné obstarávanie. Pri spustení celoslovenského registra partnerov verejného sektora uviedla vtedajšia ministerka spravodlivosti Lucia Žitňanská, že aj vďaka protischránkovému zákonu sa priznal k vlastníctvu Váhostavu Juraj Široký.

„Predseda Okresného súdu Žilina vybudoval protischránkový register, ktorý núti firmy obchodujúce so štátom priznávať ich skutočných vlastníkov. Ak tak neurobili, súd im stopol prístup k verejným zdrojom – napriek trestným oznámeniam a iným tlakom,“ uvádza k nominácii stránka ocenenia.

Laurátov predstavili pre aktuálne platné opatrenia vo vysielaní odovzdávania cez sociálne siete. Od roku 2019 ocenenie udeľuje občianske združenie Bystriny, laureátov ocenenia vyberá Rada Bielej vrany. Záznam z galavečera si môžete pozrieť nižšie, Jaroslav Macek preberá ocenenie približne v čase 01:06:00 
50 reakcií


Dopravný servis
Hričovská
Policajná hliadka
01:27
Brodno
Stacionárny radar
22:44
Košická
Policajná hliadka
20:15
Hričovská
Jama na ceste
20:11
Hričovská
Iné nebezpečenstvo
20:09
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia