Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: V Ružomberku došlo k tragickej dopravnej nehode, zrážku s nákladiakom neprežila jedna osoba
Aktualizované: COVID-19 v Žilinskom kraji

22 január 2021 - 13:07

Beskydsko-Javornícku lyžiarsku bežeckú magistrálu upravili v plnej dĺžke, novinkou je niekoľko okruhov

Foto: Beskydsko-Javornícku lyžiarsku bežeckú magistrálu upravili v plnej dĺžke, novinkou je niekoľko okruhov
Foto: Žilinský samosprávny kraj

Počas nadchádzajúceho víkendu sa môžu fanúšikovia bežeckého lyžovania vydať na trasu Beskydsko-Javorníckej lyžiarskej bežeckej magistrály, ktorej terén bol strojovo upravený v plnej dĺžke od Husárika cez Semeteš, Melocík, Kasárne až po Stratenec. 

„Pre bežkárov máme pripravenú aj novinku v podobe úpravy dvoch okruhov na lúkach vo Veľkom Rovnom v časti Záblatie v dĺžke zhruba troch kilometrov. Nový je aj okruh v obci Makov na Krúpovskom vŕšku v dĺžke šesť kilometrov,“ vysvetlila Jana Žgravčáková z KOCR Žilinský turistický kraj. 

Aj v tejto sezóne pokračuje Žilinský samosprávny kraj v spolupráci so Ski Makov a po minuloročnej skúšobnej prevádzke aj s Občianskym združením Husárik. Údržbu stopy vykonáva spolu päť pracovníkov, traja z Makova a dvaja z Husárika.

„Celú magistrálu z Kasární cez Melocík, Semeteš až na Husárik upravuje v prípade priaznivého počasia ratrak Bohuš. Kolegovia z OZ Husárik majú k dispozícii štvorkolku so stopovačom, ktorou vykonávajú udržiavanie stopy v úseku Husárik - Semeteš.  Ratrak s druhou štvorkolkou má základňu na Makove,” doplnila Žgravčáková.

Koordinačne a marketingovo zabezpečuje chod magistrály Krajská organizácia cestovného ruchu Žilinský turistický kraj. Finančné zabezpečenie údržby je v réžii Žilinského samosprávneho kraja.   

Žilinská župa zároveň apeluje na bežkárov, ktorí sa rozhodnú vydať na trať, aby rešpektovali aktuálne protiepidemiologické opatrenia, dodržiavala R.O.R. a chránili tak seba aj okolie. Naďalej platí zákaz vychádzania. Do 26. januára je povolený pobyt v prírode a individuálny šport v rámci okresu.

„Zároveň by sme bežkárov radi upozornili na prebiehajúce povolené sťahovanie dreva v úseku Polkovci - Zajacova kaplnka/Košariská v dňoch 22. a 23. januára 2021. Prosíme o zvýšenú opatrnosť v danom úseku a rešpektovanie tejto činnosti,” uzavrela Žgravčáková.416 reakcií
Zdroj: TS Žilinský samosprávny kraj


Dopravný servis
Hričovská
Policajná hliadka
01:27
Brodno
Stacionárny radar
22:44
Košická
Policajná hliadka
20:15
Hričovská
Jama na ceste
20:11
Hričovská
Iné nebezpečenstvo
20:09
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia