Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: V Ružomberku došlo k tragickej dopravnej nehode, zrážku s nákladiakom neprežila jedna osoba
Aktualizované: COVID-19 v Žilinskom kraji

21 január 2021 - 15:15

Testovanie v Žiline: Nemocnica predĺžila hodiny, mesto pracuje na zvýšení počtu miest s rezerváciou

Foto: Testovanie v Žiline: Nemocnica predĺžila hodiny, mesto pracuje na zvýšení počtu miest s rezerváciou
Foto: ilustračné

Celoplošné skríningové testovanie v Žiline musí využiť väčšina obyvateľov, ktorí chcú po 26. januári 2021 disponovať potvrdením o absolvovaní testu s negatívnym výsledkom. Ten sa stane povinnou súčasťou využívania niektorých výnimiek, medzi inými aj na cestu do práce či do prírody za účelom športu.

Pre vysoký záujem predlžuje Fakultná nemocnica s poliklinikou (FNsP) v Žiline od dnešného dňa 21. januára do 27. januára 2021 otváracie hodiny, odberné miesta budú zároveň otvorené aj počas víkendu.

„Otestovať sa môžu obyvatelia objednaní na presný termín prostredníctvom portálu www.korona.gov.sk, zároveň však aj neobjednaní záujemcovia, ktorí prídu priamo na mobilné odberové miesto v čase jeho prevádzkových hodín,“ uviedla hovorkyňa FNsP Žilina Lenka Záteková.

Počas 21. – 27. januára 2021 sú mobilné odberové miesta FNsP Žilina otvorené od 7:00 do 17:45 hodiny. Mobilné odberové miesto na antigénové testovanie COVID-19 pre verejnosť sa nachádza za pavilónom gynekológie a pôrodníctva pri záchytnom parkovisku Liečebne dlhodobo chorých. 

Posledný odber prebehne o 17:45 h, následne si odberové miesto vyhradzuje právo nevyšetriť ďalších pacientov. Elektronické objednanie je dostupné do naplnenia kapacity cez portál www.korona.gov.sk. Dokument o výsledku testu dostanú i všetci pacienti hospitalizovaní v žilinskej nemocnici v období platných nariadení.

Posilnenie testovacích kapacít pripravila žilinská radnica pre nadchádzajúci víkend, kedy otvorí 52 odberových miest. Na jedenástich lokalitách poskytlo mesto možnosť zarezervovať si testovanie, kapacity prihlásených sa rýchlo naplnili.

Podľa hovorcu Žilina Vladimíra Miškovčíka samospráva pracuje na sprístupnení elektronickej rezervácie aj na iných odberových miestach. O ich pridaní budú včas informovať. 94 reakcií


Dopravný servis
Hričovská
Policajná hliadka
01:27
Brodno
Stacionárny radar
22:44
Košická
Policajná hliadka
20:15
Hričovská
Jama na ceste
20:11
Hričovská
Iné nebezpečenstvo
20:09
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia