Dnes najčítanejšie
Krajská knižnica v Žiline bude od 27. januára opäť otvorená, vstup umožní len na základe výnimiek

11 január 2021 - 09:50

Očkovanie podstúpili už aj desiatky zamestnancov kritickej infraštruktúry mesta Žilina

Foto: Očkovanie podstúpili už aj desiatky zamestnancov kritickej infraštruktúry mesta Žilina
Foto: Mesto Žilina

Ppatrovateľky, terénni sociálni pracovníci či mestskí policajti pracujúci v priamom kontakte s rizikovými skupinami. Aj to sú niektoré z profesií 73 pracovníkov, ktorí v sobotu 9. januára dostali vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou v Žiline prvú dávku vakcíny Comirnaty proti koronavírusu. 

Celkovo v žilinskej nemocnici zaočkovali už viac ako tisíc ľudí. Tí však budú musieť počkať ešte na druhú dávku vakcíny. Očkovaciu látku proti ochoreniu COVID-19 dostali prioritne zamestnanci kritickej infraštruktúry, primátor Žiliny Peter Fiabáne uvítal možnosť očkovania. 

„Vakcína je momentálne naším najsilnejším nástrojom v boji proti pandémii. Vakcinácia vo mne nevyvoláva pochybnosti, naopak považujem ju za dôkaz toho, kam až ľudstvo pokročilo a ako rýchlo dnes vieme vďaka špičkovej vede reagovať na hrozby akou je COVID-19. Držme si palce, buďme zodpovední, dôverujme medicínskej vede, ktorá za posledné storočie urobila obrovský pokrok. Verím, že spoločne túto krízu prekonáme,“ povedal primátor.   

Očkovanie mesto zorganizovalo v spolupráci s Fakultnou nemocnicou s poliklinikou v Žiline a so žilinským 5. plukom špeciálneho určenia Jozefa Gabčíka, ktorý pomohol pri testovaní očkovaných zamestnancov.

„Ďakujem žilinskej nemocnici a 5. pluku za spoluprácu. Som naozaj veľmi rád, že sa nám podarilo zabezpečiť očkovanie pomerne veľkej skupiny zamestnancov mesta, ktorí pracujú s rizikovými skupinami obyvateľstva. Pokiaľ ide o ďalších pracovníkov mestského úradu, mestských spoločností, budeme aj ich vyzývať k dobrovoľnému očkovaniu, ale už v rámci fungujúceho systému prihlasovania. Dúfam, že túto možnosť využijú,“ vysvetlil žilinský primátor.  
127 reakcií
Zdroj: Mesto Žilina


Dopravný servis
Strečno
Kolóna
12:55
Strečno
Kolóna
12:40
1. mája
Jama na ceste
12:12
Strečno
Kolóna
12:12
Strečno
Kolóna
11:59
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia