Dnes najčítanejšie
Vyše štvrtina pozitívnych PCR testov za včera je zo Žilinského kraja, opäť prevládajú nezaočkovaní
COVID-19 vývoj situácie v kraji

10 január 2021 - 13:17

Turisti našli pri výstupe na Malý Kriváň vyčerpaného ležiaceho muža, ten odmietal pomoc záchranárov

Foto: Turisti našli pri výstupe na Malý Kriváň vyčerpaného ležiaceho muža, ten odmietal pomoc záchranárov
Foto: Horská záchranná služba

V sobotu 9. januára 2021 predpoludním narazila skupinka turistov počas výstupu na Malý Kriváň na ležiaceho muža, ktorý bol vyčerpaný, dezorientovaný a nebol schopný samostatného postupu. Muž ležal na chodníku v blízkosti sedla Priehyb.

Turisti ihneď kontaktovali tiesňovú linku Horskej záchrannej služby (HZS) „18 300“ a požiadali o pomoc. Muž bol navyše aj nepočujúci, čo značne komplikovalo až znemožňovalo komunikáciu s ním.

„Na pomoc odišlo 6 záchranárov HZS zo Štefanovej. Po poskytnutí neodkladnej zdravotnej starostlivosti a zateplení, muža českej národnosti transportovali na nosidlách za istenia lanovou technikou Belskou dolinou k terénnemu automobilu a následne k privolanej sanitke RZP,“ spresňuje horská záchranná služba.

Český turista prevoz do zdravotníckeho zariadenia odmietol, záchranári ho preto previezli do Domu HZS v obci Štefanová, odkiaľ na vlastnú žiadosť pokračoval samostatne.

Horskí záchranári počas zásahu zistili, že na pomoc tomuto mužovi boli privolaní aj pred necelými dvoma mesiacmi a aj vtedy odmietal jej poskytnutie. O situácii bola informovaná polícia aj Veľvyslanectvo Českej republiky.
Zdroj: Horská záchranná služba


Dopravný servis
Budatínska Lehota
Kolóna
10:57
Strečno
Kolóna
10:53
Bytčica, Dlhá
Kolóna
10:44
Nemocničná
Policajná hliadka
10:42
Košická
Kolóna
10:39
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia