Dnes najčítanejšie
Krajská knižnica v Žiline bude od 27. januára opäť otvorená, vstup umožní len na základe výnimiek

09 január 2021 - 16:07

Parkovanie na Martinských holiach bolo spoplatnené, financie využijú na zvýšenie bezpečnosti

Foto: Parkovanie na Martinských holiach bolo spoplatnené, financie využijú na zvýšenie bezpečnosti
Foto: Winter Park Martinky na Martinských holiach

Lyžiarske stredisko Winter Park Martinky v Malej Fatre, priamo nad mestom Martin, pristúpilo od začiatku roka 2021 k spoplatneniu parkovania. Po novom sa platí jednorazový poplatok vo výške 10 € za jedno vozidlo.

Platba prebieha v hotovosti pri príjazde na rampe. V cene poplatku je zahrnutá služba, ktorá dohliada na režim cesty pri dolnej rampe, ale aj výkon zimnej údržby cestnej komunikácie v dĺžke 10 kilometrov.

Poplatok odráža podľa informácií strediska Winter Park Martinky aj náklady na správu parkoviska, ktorého kapacita je približne 250 motorových vozidiel.

„Vážime si, že stredisko, zjazdovky aj parkovisko využívate na individuálny turizmus. Preto vám napriek uzatvoreniu lanoviek a vlekov chceme poskytnúť bezpečnosť a komfort pri ceste na Martinské hole,“ spresňuje lyžiarske stredisko na sociálnej sieti.

Martinské hole alebo ľudovo Martinky je rekreačné a turistické stredisko v Lúčanskej Malej Fatre, západne smerom od mesta Martin, na južnom svahu vrcholu Krížava. Lyžiarske stredisko sa nachádza v nadmorskej výške 1 150 až 1 456 metrov nad morom a ponúka 11 lyžiarskych zjazdoviek.397 reakcií
Zdroj: Winter Park Martinky na Martinských holiach


Dopravný servis
Strečno
Kolóna
12:40
1. mája
Jama na ceste
12:12
Strečno
Kolóna
12:12
Strečno
Kolóna
11:59
Estakáda
Jama na ceste
11:57
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia