Dnes najčítanejšie
Stromy z ulice 1. mája, ktoré mali byť zrezané, presadili občianski aktivisti do parku na Frambore

07 január 2021 - 15:42

Mestský úrad v Žiline bude do 22. januára zatvorený, vybavovať môžete elektronicky alebo cez telefón

Mestský úrad v Žiline bude pre verejnosť uzatvorený do piatka 22. januára. Dôvodom na obmedzenie jeho činnosti sú nové preventívne opatrenia proti šíreniu nového koronavírusu spojené so zákazom vychádzania, ktoré platia od začiatku nového roka.

V prípade priaznivej epidemiologickej situácie sa mestský úrad opäť otvorí 25. januára. O opätovnom sprístupnení služieb bude mesto informovať. Napriek uzatvoreniu úradu pre verejnosť, môžu občania pri riešení svojich záležitostí využívať elektronickú komunikáciu s konkrétnymi odbormi či zamestnancami.

Aktuálne informácie Žilinčania nájdu aj na internetovej stránke koronavirus.zilina.sk

„Do nového roka sme vstúpili so sprísnenými protipandemickými opatreniami, ktoré umocňuje zákaz vychádzania. Situácia nie je jednoduchá. Mnohé nemocnice hlásia kritický stav, mnohí zdravotníci sú na pokraji síl a počet infikovaných pribúda. Uvedomujem si, že máme za sebou ťažký rok poznačený koronavírusom, no ukazuje sa, že náš boj nekončí. Prosím preto opäť všetkých Žilinčanov o zodpovedný prístup. Len dodržiavaním preventívnych opatrení môžeme riziko nákazy znížiť a ochrániť seba i svojich blízkych. Verím, že to spoločne zvládneme,“ povedal žilinský primátor Peter Fiabáne.

Od pondelka 11. januára sú k dispozícii zariadenia starostlivosti o deti do troch rokov veku dieťaťa (detské jasle) na uliciach Veľká okružná 82 a Puškinova 14. Pre seniorov je od 11. januára prístupný aj Denný stacionár na Námestí J. Borodáča a jedálne pre seniorov v správe mesta na Námestí J. Borodáča 1, na Lichardovej ulici č. 44 v Žiline a výdajňa stravy na ulici A. Kmeťa 38.

Zároveň bude poskytovaná aj donáška stravy do domácností. Prerušená do 24. januára je činnosť tzv. sociálneho taxíka, prepravnej služby pre imobilných občanov a ľudí s ťažkým zdravotným postihnutím. Od pondelka 11. januára budú k dispozícii aj materské školy v Žiline pre deti zamestnancov v kritickej infraštruktúre, v prvej línii alebo tých, ktorých povaha práce neumožňuje pracovať z domu a musia dochádzať do zamestnania.

Otvorenie prvého stupňa základných škôl v Žiline je plánované v zmysle usmernenia ministerstva školstva od 18. januára, po testovaní zákonných zástupcov a zamestnancov škôl. Od rovnakého dátumu je plánované aj otvorenie všetkých materských škôl, po pretestovaní ich zamestnancov. Žiaci druhého stupňa základných škôl budú pokračovať vo vzdelávaní dištančne až od 25. januára.

Pracoviská Ohlasovne pobytu Žilina (evidencie obyvateľov) a Matričného úradu v Žiline v Klientskom centre Ministerstva vnútra SR (v budove Europalace, Vysokoškolákov 33B) na žilinskom sídlisku Vlčince budú pre verejnosť k dispozícii v úradných hodinách určených ministerstvom či Okresným úradom v Žiline.

Sumár aktuálnych protiepidemiologických opatrení nájdete na stránke Úradu verejného zdravotníctva SR: https://www.uvzsr.sk/index.php?option=com_content&view=article&id=4512:platne-opatrenia&catid=256:uvod

Aktuálne kontakty na pracoviská mestského úradu:
56 reakcií
Zdroj: Mesto Žilina


Dopravný servis
Bytčica, Dlhá
Práca na ceste
11:30
Hlavná, Bytčica
Kolóna
11:30
Bytčica, Dlhá
Kolóna
11:25
Bytčica, Dlhá
Kolóna
11:13
Strečno
Iné nebezpečenstvo
11:08
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia