Dnes najčítanejšie
Na priechode pre chodcov v Žiline zrazilo osobné auto 18-ročnú ženu, vodič mal skúšku na alkohol negatívnu

04 január 2021 - 10:04

Bikesharing sa v Žiline vráti na jar s novou zastávkou na Vlčincoch

Foto: Bikesharing sa v Žiline vráti na jar s novou zastávkou na Vlčincoch
Foto: bikekia.sk
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Pre veľký záujem a dobré klimatické podmienky skončila sezóna zdieľaných bicyklov v Žiline až v decembri uplynulého roka, bikesharing sa do žilinských ulíc vráti opäť na jar. Novinkou bude pridanie zastávky na Poštovej 1 na Vlčincoch vedľa rovnomennej administratívnej budovy.

Žilinčania a návštevníci krajského mesta si mohli v roku 2020 vypožičať celkom 120 bicyklov, v novej sezóne by ich malo byť o tri kusy viac. Vznik ďalšej zastávky podporila spoločnosť Reinoo Žilina. Bikesharing sa v Žiline teší vysokej popularite, najaktívnejší užívateľ zrealizoval v uplynulom roku 621 výpožičiek. 

Počas zimných mesiacov prebieha generálna oprava bicyklov, tie sa do ulíc vrátia v závislosti od počasia a situácie so šírením koronavírusu. Aj počas nasledujúcich troch rokov bude prevádzku zabezpečovať spoločnosť ARRIVA Slovakia, ktorá bola jediným uchádzačom v súťaži.

V sezóne musia pracovníci zabezpečiť takú redistribúciu bicyklov, aby v čase od 08:00 do 20:00 neboli stanice viac ako hodinu a pol bez aspoň jedného bicykla. Zároveň musí byť k dispozícii najmenej 80 percent všetkých bicyklov.

Najpopulárnejšie stanice podľa požičaní a vrátení sú Námestie Andreja Hlinku, COOP Jednota na sídlisku Vlčince a v centre pri Auparku. Najmenej využívanou je stanica Lesopark. V polovici októbra vstúpili do platnosti nové obchodné podmienky, ktoré sú reakciou na vandalizmus. Na základe nich je jazda viacerých osôb na jednom bicykli BikeKIA pokutovaná poplatkom vo výške 100 eur:

„Vzhľadom na nadmerné poškodzovanie zdieľaných bicyklov jazdou viacerých osôb na jednom bicykli boli prijaté nové opatrenia v záujme zabrániť podobnému vyčíňaniu. O zmene VOP budú užívatelia systému informovaní a vyzvaní na ich opätovné akceptovanie prostredníctvom aplikácie BikeKIA. Veríme, že sa vďaka tomuto opatreniu zníži počet jázd viacerých osôb na jednom bicykli.“Dopravný servis
Cesta I/64
Práca na ceste
16:44
Strečno
Jama na ceste
16:43
Estakáda
Jama na ceste
16:39
Považský Chlmec
Iné nebezpečenstvo
16:26
Strečno
Kolóna
16:26
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina