Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: V Žilinskom kraji došlo k ďalšej tragickej nehode, zrážku s kamiónom neprežil vodič auta

21 december 2020 - 10:30

V Žiline sa objavili rozhádzané nástrahy pre psov, v saláme sú skryté klince

Foto: V Žiline sa objavili rozhádzané nástrahy pre psov, v saláme sú skryté klince
Foto: čitateľ

V takmer pravidelných intervaloch sa na rôznych žilinských sídliskách objavujú nástrahy a otravy pre psov, najnovšie nás čitateľ upozornil na nebezpečie na žilinskom sídlisku Hliny 8. Niekto tu rozhádzal salámy so zamaskovanými klincami. Ani na sídlisku Hliny nejde o prvý prípad, v minulosti tu bola voľne pohodená otrava pripomínajúca granule.

Páchatelia často vkladajú do salám alebo párkov klínce či otravu pre potkany, pričom stačí chvíľka nepozornosti a pes nájdenú otravu alebo nástrahu zje. Majitelia sa o tom často dozvedia až po niekoľkých hodinách. Vtedy sa začnú prejavovať prvé príznaky.

„Na sídlisku Hliny 8 niekto umiestnil potravu s klincami, našli sme ich v nedeľu 20. decembra na obed. Ide o salámu, najväčší kus mal približne pät krát päť centimetrov,“ informuje čitateľ, ktorý nástrahy objavil. Otravu alebo pasce často umiestňujú páchatelia, ktorí sa snažia takýmto spôsobom riešiť svoje problémy so psími exkrementmi alebo štekaním.

Protiprávnym riešením však trestajú predovšetkým zvieratá, pred časom došlo aj k uhynutiu jedného zo psov na sídlisku Vlčince po tom, ako skonzumoval nastraženú maškrtu pravdepodobne s jedom na potkany Ratimor. Ten spôsobil psovi vnútorné krvácanie.

3133 reakcií


Dopravný servis
Terchová
Policajná hliadka
10:55
Estakáda
Jama na ceste
10:25
Lavobrezná
Prekážka na ceste
10:25
Nemocničná
Práca na ceste
10:15
Rajecká cesta
Kolóna
09:44
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.