Dnes najčítanejšie
Mestská polícia v Žiline zadržala muža, ktorý sa mal počas dňa uspokojovať na verejnosti

14 december 2020 - 19:15

V Strečne zasahovala polícia proti hľadanému mužovi so zbraňou, po vniknutí do domu ho našli mŕtveho

Niekoľko desiatok policajtov dnes po obede v obci Strečno obkľúčilo rodinný dom, v ktorom sa mal zabarikádovať 44-ročný muž, pričom odmietal komunikovať s políciou. Polícia prijala približne okolo obeda informáciu o tom, že v dome sa nachádza muž so zbraňou, ktorý nie je držiteľom zbrojného preukazu.

Následne bolo zistené, že osoba sa nachádza v pátraní a je podozrivá zo spáchania trestného činu, preto na miesto vyrazili príslušníci zásahových útvarov. Tí zabezpečili miesto a následne sa ho v spolupráci s vyjednávačom snažili presvedčiť, aby sa vzdal. Muž nereagoval na výzvy policajného vyjednávača:

„Muž na opakované výzvy nereagoval, preto bol upozornený, že budú použité donucovacie prostriedky,“ potvrdil hovorca Krajského riaditeľstva Policajného zboru v Žiline Radko Moravčík. Polícia následne vykonala služobný zákrok. Na mieste sa nachádzalo obrnené vozidlo polície.

Po vniknutí do domu našli policajti muža bez známok života, polícia však nezasiahla strelnými zbraňami priamo proti osobe, na ktorú bol zacielený zásah. 373 reakcií


Dopravný servis
Mojšova Lúčka
Policajná hliadka
23:56
Lavobrezná
Policajná hliadka
23:55
Mojšova Lúčka
Policajná hliadka
23:24
Oškerda
Stacionárny radar
22:53
Nemocničná
Policajná hliadka
22:11
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia