Dnes najčítanejšie
FOTO: Kamión s drevom jazdil po Žilinskom kraji preťažený, v zlom technickom stave a bez overenia tachografu

11 december 2020 - 15:37

Továreň Kia pri Žiline vyrobila už miliónty kus Sportage štvrtej generácie

Foto: Továreň Kia pri Žiline vyrobila už miliónty kus Sportage štvrtej generácie
Foto: čitateľ

Kia pri Žiline vyrobila model Sportage s poradovým číslom milión, miliónty model Sportage v Tepličke nad Váhom je v automobilke vystavený pri vchode

Zamestnanci automobilovej továrne Kia Motors Slovakia (KMS) v Tepličke nad Váhom vyrobili už miliónty model Sportage štvrtej generácie, ktorý sa vyrába od konca roku 2015. Dosiahnutie méty milión kusov tak trvalo približne päť rokov. 

Počas prvých jedenástich mesiacov aktuálneho roka vyrobili v Tepličke nad Váhom viac ako 140 000 kusov modelu Sportage, čo predstavuje vyše polovicu celkovej produkcie továrne pri Žiline. Aj SUV si prechádza zmenami z pohľadu preferencií zákazníkov. 

Tí postupne inklinujú k výbavám s benzínovým motorom. Z tohtoročnej produkcie nimi bolo vybavených až 70 percent modelov Sportage. Okrem nich vyrába KMS aj verzie s dieselovými agregátmi, vrátane verzie mild-hybrid. Elektrifikované verzie Sportage boli v aktuálnom roku vyrobené pre viac ako 24 tisíc zákazníkov. 

„Model Kia Sportage štvrtej generácie je stále veľmi populárny medzi zákazníkmi. Atraktívny dizajn, vysoká kvalita a moderné technológie sú hlavné piliere jeho úspechu. K jeho obľúbenosti v poslednom období prispieva aj dostupnosť elektrifikovanej mild-hybrid verzie, ktorá v tomto roku zatiaľ tvorí viac ako 18% výroby modelu Sportage,“ doplnil Ján Žgravčák, hovorca spoločnosti.

Jubilejný miliónty vyrobený model Sportage aktuálnej generácie vo výbave GT-Line bol začiatkom decembra vystavený v areáli závodu Kia Motors Slovakia. Nepoputuje k zákazníkovi, využívať ho budú zamestnanci. V súťaži vyhrali možnosť využívať ho na jeden mesiac s plnou nádržou.

Kia Sportage bol druhým typom automobilu po modeli cee’d, ktorý sa začal v Kia Motors Slovakia vyrábať ešte v roku 2007 – vtedy to bola jeho druhá generácia. Do roku 2010 bolo z tejto generácie vyrobených viac ako 100 000 vozidiel.

Nasledovala tretia generácia, ktorá si získala sympatie mnohých zákazníkov po celej Európe a z tohto modelu zišlo do roku 2015 z výrobných liniek na Slovensku takmer 800 tisíc kusov. Po zrátaní všetkých troch generácií Sportage, ktoré sa v závode Kia Motors Slovakia v Tepličke nad Váhom do konca roka 2020 vyrobili, prídeme k číslu 1,9 milióna. Viac ako polovica z tohto počtu pripadá pre stále vyrábanú štvrtú generáciu, ktorej výroba bude pokračovať aj v roku 2021.
Zdroj: Kia Motors Slovakia


Dopravný servis
Košická
Kolóna
18:58
Oškerda
Kolóna
18:37
Strečno
Prekážka na ceste
18:28
Stráža
Práca na ceste
18:27
Oškerda
Kolóna
18:25
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina