Dnes najčítanejšie
K otvoreniu diaľničného privádzača s novým úsekom D1 stále nedošlo, NDS uvádza, že to bude čoskoro

03 december 2020 - 15:29

Mikuláš v Žiline s čiernym zlatom: Komunitný kompostér na Bajzovej vyprázdnia a kompost rozdajú

Už v sobotu 5. decembra 2020 čaká Žilinčanov v poradí piate dolovanie 1. komunitného kompostéru v našom meste, ktorý už tri roky roky funguje na Bajzovej ulici v rámci sídliska Hliny VI.

Na Mikuláša a zároveň na Svetový deň pôdy tak dobrovoľníci vydolujú, teda preosejú a zabalia ďalší kompost. Prírodné hnojivo vzniká z kuchynských bioodpadov žilinských domácností technológiou aeróbneho kompostovania v kombinácii s vermikompostovaním.

Už v blízkej dobe začne s projektom separovania BIO odpadu aj žilinská radnica, preto je podujatie ideálnou príležitosťou priučiť sa kompostovaniu a zistiť viac o starostlivosti o komunitný kompostér, preosievaní či samotnom kompostovaní. Na mieste budú členovia OZ Kompostujme, ktorí vám radi poradia a zodpovedia všetky otázky.

„Ďakujeme zodpovedným domácnostiam, ktoré zmenšujú bioodpady a všetok vyseparovaný odpad dávajú tam, kam patrí. V sobotu si zoberte vedierko a nadelíme vám z dozretého kompostu. Budúcnosť kompostovania je aj vo vašich rukách! Nebyť mladého páru Niny a Michala, kompostéry na Bajzovej ulici sú v žalostnom stave. Príďte zistiť, ako sa môžete postarať o kompostovací proces aj vy. Čím viac rúk, tým menej práce,“ pozýva Michal Vavrík z OZ Kompostujme.

V prípade teploty nad 0 stupňov bude na mieste aj ukážka bytového kompostovania pomocou dážďoviek. Zároveň je pripravené symbolické občerstvenie, káva a čaj, vstupným môže byť na oplátku prinesený domáci koláč pre ostatných.

Zároveň môžete podporiť doterajšie výsledky OZ Kompostujme s komunitným kompostovaním priamo na mieste dobrovoľným príspevkom alebo nákupom v eshope na www.kompostujme.sk 

PROGRAM (14:00-16:00) 

- ukážka starostlivosti o komunitný kompostér,
- preosievanie kompostu a balenie do vreciek,
- diskusia o budúcnosti kompostovania na Bajzovej ulici,
- ukážka bytového kompostovania (v prípade teploty nad 0°C) 

Miesto: Bajzova ulica
Dátum: 05.12.2020 - 14:00
25 reakcií


Dopravný servis
Strečno
Iné nebezpečenstvo
20:29
Košická
Policajná hliadka
20:26
Hlavná, Bytčica
Policajná hliadka
19:55
Oškerda
Kolóna
16:37
Strečno
Policajná hliadka
16:09
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia