Dnes najčítanejšie
K otvoreniu diaľničného privádzača s novým úsekom D1 stále nedošlo, NDS uvádza, že to bude čoskoro

02 december 2020 - 12:03

V uplynulom týždni odhalili policajti 33 opitých vodičov, až 1,7 promile nafúkal šofér pri Gbeľanoch

Polícia v Žilinskom kraji neprestáva s náhodnými kontrolami vodičov na cestách. Počas služby v uplynulom 48. týždni odhalili príslušníci ďalších 33 opitých vodičov.

Spomedzi všetkých kontrolovaných až osem nafúkalo hodnotu nad 1 promile, štyria sa dychovej skúške odmietli podrobiť. Šiesti vodiči motorových vozidiel spôsobili pod vplyvom alkoholu dopravné nehody. Kontrolám sa nevyhli ani nemotoroví účastníci, tentokrát siedmim cyklistom policajti namerali pozitívnu dychovú skúšku.

V piatok 27. novembra vo večerných hodinách zastavila policajná hliadka pri odbočke na obec Gbeľany (okres Žilina) vodiča vozidla Škoda Octavia. Pri kontrole muž absolvoval dychovú skúšku s výsledkom 0,82 mg/l alkoholu v dychu, čo je v prepočte 1,71 promile.

Vodič teraz čelí obvineniu z prečinu ohrozenia pod vplyvom návykovej látky. Polícia upozorňuje, že v takýchto prípadoch môže motoristom pod vplyvom alkoholu zaistiť vozidlo a navrhnúť jeho prepadnutie. Niekoľko prepadnutých áut v prospech štátu už v Žilinskom kraji evidujeme.

Polícia apeluje na vodičov, aby jazdou pod vplyvom alkoholu neohrozovali svoj život a životy ostatných účastníkov cestnej premávky. Nielen z dôvodu, že sa dopustia priestupku alebo trestného činu, ale najmä preto, že následky dopravných nehôd zavinených práve vodičmi pod vplyvom alkoholu bývajú v mnohých prípadoch tragické.
15 reakcií
Zdroj: KR PZ Žilina


Dopravný servis
Strečno
Iné nebezpečenstvo
20:29
Košická
Policajná hliadka
20:26
Hlavná, Bytčica
Policajná hliadka
19:55
Oškerda
Kolóna
16:37
Strečno
Policajná hliadka
16:09
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia