Dnes najčítanejšie
Vyše štvrtina pozitívnych PCR testov za včera je zo Žilinského kraja, opäť prevládajú nezaočkovaní
COVID-19 vývoj situácie v kraji

01 december 2020 - 14:03

V kamióne viezli 42 utečencov zo Sýrie, po vystúpení v Hornej Štubni ich polícia zatkla

Foto: V kamióne viezli 42 utečencov zo Sýrie, po vystúpení v Hornej Štubni ich polícia zatkla
Galéria: 5 fotiek
Foto: Polícia Slovenskej republiky

Polícia Slovenskej republiky dnes informovala o prípade desiatok utečencov zo Sýrie, ktorí boli na Slovensko prepravení v tureckom kamióne. Následne vystúpili v Hornej Štubni (okres Turčianske Teplice), pričom dvojica z nich išla na vlakovú stanicu zistiť, kde sa nachádzajú. 

„Podľa prvotných informácií sa v tureckom kamióne viezlo 42 utečencov zo Sýrie, bez maloletých osôb. Po vystúpení v Hornej Štubni dvaja z nich išli na vlakovú stanicu zistiť, kde sú. Na mieste boli zadržaní. Policajti zadržali ďalších v lese. Časť z nich sa vydala na útek,“ informuje polícia na sociálnej sieti.

V Sýrii stále prebieha konflikt ako súčasť občianskej vojny. Jej počiatok siaha do roku 2011, kedy aj v tejto krajine začali protesty ako súčasť takzvanej arabskej jari. Presun utečencov v rámci územia Slovenska nemusel byť ojedinelý, čitateľ Miroslav nás upozornil na prípad zo včerajšej noci v Čadci:

„Približne o 22:50 na autobusovej zastávke Čadca pri hlavnej stanici rozrezali bulharskému šoférovi plachtu a vyskákali von. Dvoch polícia chytila neskôr neďaleko na stanici, údajne malo ísť o Afgáncov,“ doplnil čitateľ. 

Aj v Afganistane prebieha konflikt, spolu so Sýrčanmi ide z hľadiska národnosti o dva najpočetnejšie tábory utečencov. Agentúra pre utečencov OSN uvádza, že Sýrčanov, ktorí museli opustiť rodnú krajinu, bolo v roku 2019 6,6 milióna. Afgáncov s rovnakým osudom bolo približne 2,7 milióna. 
Zdroj: Polícia Slovenskej republiky


Dopravný servis
Strečno
Kolóna
11:11
Budatínska Lehota
Kolóna
10:57
Strečno
Kolóna
10:53
Bytčica, Dlhá
Kolóna
10:44
Nemocničná
Policajná hliadka
10:42
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia