Dnes najčítanejšie
Dnes začína skríningové testovanie, v Žiline by aktuálny počet odberových miest nestačil

30 november 2020 - 11:24

Mestskí policajti zachránili muža, ktorý sa chcel obesiť na strome, ten však na nich zaútočil

Foto: Mestskí policajti zachránili muža, ktorý sa chcel obesiť na strome, ten však na nich zaútočil
Foto: Mestská polícia Žilina

V stredu 25. novembra 2020 vo večerných hodinách prijalo operačné stredisko žilinskej mestskej polície telefonický oznam ohľadom osoby, ktorá narúša verejný poriadok a hádže kamene do okien a dverí bytového domu.

Na miesto boli preto krátko pred pol dvanástou hodinou vyslané viaceré hliadky, ktoré po príchode spozorovali muža pokúšajúceho sa o samovraždu. Policajti dorazili práve vtedy, kedy sa chcel neznámy muž obesiť na strome.

„Okamžitá reakcia hliadok mužovi, ktorý mal so sebou loveckú dýku, kliešte, pilník a 2 povrazy, zrejme zachránila život. Po oslobodení osoby zo slučky muž bezdôvodne zaútočil na mestských policajtov kopancami a päsťami, pričom sa pokúsil utiecť,“ spresňuje mestská polícia vo svojej správe.

Muž bol za pomoci donucovacích prostriedkov spacifikovaný, príslušníci následne zisťovali jeho totožnosť. K prípadu bola privolaná posádka záchrannej zdravotnej služby a hliadka štátnej polície. Za asistencie príslušníkov policajného zboru transportovali muža do žilinskej nemocnice.

„Následne bol zistený rozsah poškodenia - rozbité 2 sklenené okenné výplne bytu, vypáčené vchodové dvere do bytového domu, znečistená fasáda neznámou látkou, poškodené dvere do bytu a vyvrátený stromček. Vyšetrovanie prípadu je v kompetencii Policajného zboru,“ uvádza v závere žilinská mestská polícia.
146 reakcií
Zdroj: Mestská polícia Žilina


Dopravný servis
Rajecká cesta
Poľadovica
18:25
Fatranská
Policajná hliadka
17:53
Kvačalova
Poľadovica
17:45
Hričovská
Jama na ceste
16:56
Košická
Jama na ceste
16:42
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia