Dnes najčítanejšie
VIDEO: Do výbavy polície pribudli bezpilotné drony, vďaka nim sa budú priestupky zaznamenávať jednoduchšie

26 november 2020 - 23:45

V sobotu rozsvietia v Kysuckom Novom Meste najväčší adventný veniec v Žilinskom kraji

Foto: V sobotu rozsvietia v Kysuckom Novom Meste najväčší adventný veniec v Žilinskom kraji
Foto: Údržba mesta Kysucké Nové Mesto
Získavajte aktuálne správy prostredníctvom Telegramu Sledovať Telegram

Kysucké Nové Mesto pripravilo aj tento rok pre svojich občanov unikátny adventný veniec. Umiestnený bude tradične na Námestí slobody a jeho slávnostné rozsvietenie sa uskutoční už túto sobotu 28. novembra. Veniec požehná Peter Holbička, dekan Farnosti sv. Jakuba v Kysuckom Novom Meste.

Príprave a zhotoveniu konštrukcie sa radnica v spolupráci s Údržbou mesta venovala niekoľko týždňov. Pravdepodobne ide o najväčší adventný veniec v Žilinskom kraji, ktorý je výnimočný tým, že je nadľudskej veľkosti. Jeho výška dosahuje 3,5 metra.

Na výzdobe pracovalo celkom osem ľudí počas niekoľkých týždňov a spotrebovali množstvo materiálu v podobe umelého ihličia, kvetov, rôznych vianočných ozdôb, či vianočných žiaroviek. Mesto má však okrem venca pripravené aj ďalšie prekvapenie, ktorým by chcelo spraviť radosť občanom v týchto náročných časoch.

Takmer počas celého decembra sa môžu zapojiť do adventnej súťaže o najoriginálnejšiu zimnú fotografiu z okolia mesta, a navzájom sa tak potešiť v čase, ktorý nepraje stretávaniu. Všetky informácie potrebné k súťaži sú dostupné na Instagrame @mesto_kysuckenovemesto a na facebookových stránkach mesta.
Zdroj: Kysucké Nové Mesto


Dopravný servis
Hlinská
Kolóna
07:44
Vysokoškolákov
Kolóna
07:44
Terchová
Kolóna
07:43
Mojšova Lúčka
Kolóna
07:42
Gbeľany
Práca na ceste
07:42
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia