Dnes najčítanejšie
Stromy z ulice 1. mája, ktoré mali byť zrezané, presadili občianski aktivisti do parku na Frambore

26 november 2020 - 11:30

V meste a mestských častiach rozsvietia až 20 vianočných stromčekov, nový pribudne v Parku Ľ. Štúra

Foto: V meste a mestských častiach rozsvietia až 20 vianočných stromčekov, nový pribudne v Parku Ľ. Štúra
Foto: Mesto Žilina

Vianočné trhy sa tento rok v Žiline síce neuskutočnia, no pravú vianočnú atmosféru navodí aspoň výzdoba v uliciach centra mesta a v mestských častiach. Samospráva rozsvieti dohromady až dvadsať stromčekov, najväčší bude na Mariánskom námestí.

Hlavný vianočný stromček priviezli na námestie už v stredu 25. novembra vo večerných hodinách. Až 15-metrov vysokú jedličku bude zdobiť 10 000 LED  žiaroviek a 240 červených dekoratívnych gulí. Strom pred 25 rokmi vo svojej záhrade zasadil Jozef Honko zo Strečna.

Vianočné stromčeky sa postupne rozožiaria aj na ďalších devätnástich miestach v meste. Najkrajší symbol Vianoc bude na Hlinkovom námestí zdobený LED svetelnou reťazou a veľkými LED snehovými vločkami.

Farebnými bajonetovými žiarovkami budú osvetlené vianočné stromy v meste a mestských častiach Bánová, Závodie, Bytčica, Hájik, Považský Chlmec, Strážov, Žilinská Lehota, na ulici A. Bernoláka a Františkánske námestie.

LED osvetlením budú zdobené stromy v mestských častiach Budatín, Brodno, Mojšová Lúčka, Zástranie, Hájik, Trnové, Vlčince a Vranie. Na vrchu každého bude osadená 3D vločka.

Novinkou tohto roka je vianočný stromček v Parku Ľ. Štúra.
146 reakcií
Zdroj: Mesto Žilina


Dopravný servis
Kragujevská
Stacionárny radar
13:11
Hlavná, Bytčica
Kolóna
12:52
Bytčica, Dlhá
Kolóna
12:30
Rajecká cesta
Kolóna
12:29
Bytčická
Jama na ceste
12:28
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia