Dnes najčítanejšie
Počas stredy došlo v Žilinskom kraji k trom požiarom, pri jednom z nich zhorela osoba

20 november 2020 - 16:29

Bikesharing bude v Žiline fungovať do novembra, podľa počasia ho môžu predĺžiť

Foto: Bikesharing bude v Žiline fungovať do novembra, podľa počasia ho môžu predĺžiť
Foto: ilustračné

Aj v týchto dňoch môžu Žilinčania využívať systém zdieľaných bicyklov, ktorého prevádzku dotuje mesto Žilina aj s pomocou Nadácia Kia Motors Slovakia. Bicykle by mali v žilinských uliciach fungovať do konca mesiaca.

Samospráva ale podľa slov hovorcu Vladimíra Miškovčíka nevylučuje, že v prípade dobrého počasia bude bikesharing predĺžený: „Oficiálny termín ukončenia sezóny je naplánovaný na koniec novembra s možnosťou predlženia v závislosti od počasia.“ 

 Zároveň od budúcej sezóny pribudne nová zastávka na Vlčincoch, viac ich pre súčasnú situáciu mesto neplánuje pridávať: „V súčasnosti je pre užívateľov bikesharingu k dispozícii 20 staníc. Jedna stanica pribudne od novej sezóny. Vzhľadom na aktuálnu finančnú situáciu samosprávy v dôsledku mimoriadnej situácie súvisiacej s koronavírusom a obmedzené externé možnosti financovania nebudeme zatiaľ systém rozširovať,“ doplnil Miškovčík.

Prevádzku bicyklov dnes zmluvne zabezpečuje spoločnosť ARRIVA Slovakia, ktorá zabezpečuje redistribúciu či opravu. Mesto aktuálne hľadá prevádzkovateľa na najbližšie tri roky v súťaži. 

Po vysúťažení dodávateľa bude stanovená aj výška príspevku, ktorým nadácia podporí prevádzku v Žiline. Dnes je okrem zdieľaných bicyklov v Žiline funkčná aj služba zdieľaných elektrokolobežiek, samospráva aktuálne nerokuje so žiadnym záujemcom, ktorý by v Žiline chcel spustiť ďalší systém zdieľanej dopravy.23 reakcií


Dopravný servis
Strečno
Prekážka na ceste
20:00
Hričovská
Iné nebezpečenstvo
19:44
Bytčica, Dlhá
Iné nebezpečenstvo
19:29
Bytčická
Kolóna
18:08
Nemocničná
Policajná hliadka
17:55
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia