Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Okresný súd v Žiline vymeral Judite za vraždu trest 12 rokov a 4 mesiace

28 október 2020 - 13:26

Odbery budú na testovaní vykonávať výlučne zdravotníci, Okresny úrad Žilina hľadá záujemcov

Foto: Odbery budú na testovaní vykonávať výlučne zdravotníci, Okresny úrad Žilina hľadá záujemcov
Foto: Ministerstvo obrany SR

Okresný úrad v Žiline požiadal mesto o pomoc pri zabezpečení zdravotníkov pri plošnom testovaní, tí budú vykonávať odbery zúčastneným obyvateľom. Na rozdiel od dobrovoľníkov, ktorí budú pracovať bez nároku na odmenu, majú zdravotníci nárok na finančnú kompenzáciu. Výpomoc zdravotníkov je vítaná a potrebná aj v okrese Žilina: 

„Tí sa zúčastnia celoplošného testovania počas víkendov od 31. októbra do 1. novembra a od 7. do 8. novembra, priamo na odberových miestach, kde budú vykonávať testovanie občanov. Samospráva žiada o pomoc lekárov, sestry, zdravotníckych záchranárov, pôrodné asistentky, praktické sestry či študentov lekárskej fakulty (5.,6. ročník) alebo ošetrovateľstva (2. - 5. ročník). Zdravotníckemu personálu prislúcha odmena 7 eur hod. a rizikový príplatok podľa počtu pozitívnych na odberovom mieste,“ informoval hovorca mesta Vladimír Miškovčík.

Zdravotnícky personál zaškolia osobne príslušníci 5. pluku špeciálneho určenia v Žiline dňa 30. októbra (piatok). Záujemcovia, ktorí spĺňajú vyššie uvedenú definíciu zdravotníkov, sa môžu nahlasovať do štvrtku 29. októbra do 12.00 hod. v online registračnom formulári na internetovej stránke: https://koronavirus.zilina.sk/chcem-pomoct-pri-celoplosnom-testovani/. Prihlásených bude následne kontaktovať Okresný úrad Žilina. Bližšie informácie je možné získať aj na na adrese hovorca@zilina.sk. 

Ministerstvo obrany Slovenskej republiky zverejnilo inštruktážne video ako postupovať pri odbere vzoriek 

 

 
309 reakcií


Dopravný servis
Estakáda
Jama na ceste
20:45
Hričovská
Jama na ceste
20:27
Strečno
Prekážka na ceste
19:13
Rajecké Teplice
Práca na ceste
18:54
Hlavná, Bytčica
Dopravná nehoda
18:10
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia