Dnes najčítanejšie
V Budatínskom parku opravili chodníky, kameň nahradili mlatové povrchy

26 október 2020 - 12:53

V meste Žilina prebieha kontrola odberných miest pre celoplošné testovanie, zverejnené budú v utorok

Foto: V meste Žilina prebieha kontrola odberných miest pre celoplošné testovanie, zverejnené budú v utorok
Foto: Mesto Žilina

Mesto Žilina informovalo dnes 26. októbra na sociálnej sieti o prebiehajúcej kontrole odberných miest pre celoplošné testovanie. To sa uskutoční počas nasledujúcich dvoch po sebe idúcich víkendov - od 30. októbra do 1. novembra 2020 a od 6. až do 8. novembra 2020.

Medzi dobrovoľníkmi, ktorí budú pomáhať pri odoberaní vzoriek, vyhodnocovaní testov a spisovaní administratívy, bude aj žilinský primátor Peter Fiabáne so svojou manželkou a dcérou.

„Zástupcovia mestského úradu a armády v týchto chvíľach robia obhliadky a posudzujú vhodnosť navrhovaných odberových miest. Ich konečný zoznam zverejníme zajtra (27. 10.),“ uvádza samospráva na sociálnej sieti.

Celoplošné testovanie pomôže zachytiť skryté ohniská nákazy a spomaliť šírenie vírusu, vďaka čomu získajú naši lekári čas a priestor na to, aby sa postarali o chorých. Tým, že sa prídete otestovať, zistíte nielen svoj vlastný stav, ale pomôžete ochrániť aj svojich blízkych a ľudí v širšom okolí.

Testovanie bude dobrovoľné a budú sa na ňom môcť zúčastniť všetci od desať rokov. Neodporúča sa len tým, ktorí majú nad 65 rokov a trávia väčšinu času vo svojich domovoch, prípadne všetkým obyvateľom so zníženou mobilitou či zdravotnými obmedzeniami, ktorí sa prirodzene vyhýbajú sociálnemu kontaktu.

„Sme obmedzení dostupnosťou materiálu (stany, ohrievače a pod.), ale kde to je možné, budeme sa snažiť zorganizovať testovanie v exteriéri a vo veľkých interiérových priestoroch,“ dodal žilinský primátor.
163 reakcií
Zdroj: Mesto Žilina


Dopravný servis
Závodská cesta
Kolóna
11:59
Vysokoškolákov
Kolóna
11:56
Hôrky
Kolóna
11:55
Hlavná, Bytčica
Policajná hliadka
11:55
Obvodová
Kolóna
11:42
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia