Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Okresný súd v Žiline vymeral Judite za vraždu trest 12 rokov a 4 mesiace

21 október 2020 - 14:23

AKTUÁLNE: V žilinskej nemocnici evidujú už 57 zamestnancov nakazených koronavírusom

Počet pracovníkov Fakultnej nemocnice s poliklinikou (FNsP) v Žiline pozitívne testovaných na ochorenie COVID-19 je aktuálne 57. Ide o takmer desaťnásobne viac infikovaných v porovnaní so stavom z minulého týždňa.

V stredu 14. októbra mala žilinská nemocnica s ochorením COVID-19 potvrdených len štyroch lekárov, dvoch ostatných zdravotníckych a žiadneho nezdravotníckeho pracovníka. Dnes situácia naberá rýchle tempo zmeny k horšiemu.

V karanténe sa momentálne nachádza už 14 lekárov, 27 sestier a 16 ďalších zdravotníckych i nezdravotníckych zamestnancov

„Žilinský kraj vykazuje dlhodobo kritické štatistiky v počte nakazených a napriek všetkým opatreniam sa situácia zhoršuje tiež v našej nemocnici. Nárast pozitívnych pacientov, obmedzené kapacity okolitých nemocníc s infekčnými oddeleniami vyústili v príkaz na reprofilizáciu. Súčasne sa u nás začali výraznejšie zvyšovať počty zamestnancov v karanténe, boli sme tak nútení obmedziť plánované operácie a výkony. Aj vďaka tomuto kroku sa nám však podarilo oddelenia zatiaľ udržať stabilné a napriek zníženému počtu zdravotníkov otvoriť dôležitý pandemický pavilón,“ priblížil generálny riaditeľ FNsP Žilina Igor Stalmašek.

Do samostatnej COVID zóny museli v nemocnici preradiť zamestnancov predovšetkým z anestéziológie a intenzívnej medicíny, vnútorného lekárstva a ďalších oddelení.

„Starostlivosť o pacientov s koronavírusom je náročná, v jednej 24- hodinovej službe sa striedajú až dva tímy, pričom personál musíme dopĺňať tak, aby sme zabezpečili zdravotnú starostlivosť nielen v pandemickom pavilóne, ale zároveň na ostatných oddeleniach pre pacientov mimo koronavírusu. Život v nemocnici sa nemôže zastaviť, no s rastom nakazených pracovníkov sa plánovanie služieb stáva nepríjemným potvrdením toho, že situácia je vážna,“ zdôraznil Stalmašek.

Galéria: 22 fotiek
221 reakcií
Zdroj: Fakultná nemocnica s poliklinikou v Žiline


Dopravný servis
Estakáda
Jama na ceste
20:45
Hričovská
Jama na ceste
20:27
Strečno
Prekážka na ceste
19:13
Rajecké Teplice
Práca na ceste
18:54
Hlavná, Bytčica
Dopravná nehoda
18:10
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia