Dnes najčítanejšie
Žilinský kraj naďalej prvý v počte pozitívnych prípadov, medzi hospitalizovanými je 83% neočkovaných
COVID-19 vývoj situácie v kraji

19 október 2020 - 12:24

Mládežníckemu hokeju v Žiline prenajmú ľad na tri roky za euro, hokejistom zrušia dotáciu 60 tisíc

Foto: Mládežníckemu hokeju v Žiline prenajmú ľad na tri roky za euro, hokejistom zrušia dotáciu 60 tisíc
Foto: ilustračné

Na poslednom riadnom zasadnutí v septembri neschválili poslanci Mestského zastupiteľstva v Žiline návrh na predĺženie zmluvy, podľa ktorej získava MsHKM Žilina prenájom ľadových plôch na štadióne a v tréningovej hale za symbolické euro na jeden rok.

Uznesenie, v ktorom dcérska spoločnosť mesta zameraná na mládežnícky hokej získala dotáciu v podobe symbolického prenájmu, schválilo zastupiteľstvo až dnes na mimoriadnom zasadnutí. To sa koná virtuálne.

Súčasťou prenájmu podľa schváleného uznesenia je možnosť využívať ľadové plochy v hlavnej ako aj v tréningovej hale Zimného štadióna podľa rozpisu, užívať šatne, posilňovňu, priestory na regeneráciu a ostatné miestnosti vrátane zázemia pre mládežnícky hokej. Zmluva na dobu určitú dá MsHKM tieto možnosti za euro ročne až do konca roku 2023:

„Nájomný vzťah založený touto zmluvou je dohodnutý na dobu určitú, odo dňa účinnosti zmluvy do 31.12.2023 pričom prenajímateľ sa zaväzuje uzatvoriť s prípadným novým vlastníkom spoločnosti MsHKM Žilina, s.r.o. zmluvu o nájme nehnuteľností za rovnakých podmienok za rovnaké obdobie,“ spresňuje dobu nájmu uznesenie. Oproti pôvodnému návrhu poslanci predĺžili lehotu aj zmenili pravidlá v prípade, že by došlo k transformácii klubu na súkromný.

Koniec priamej finančnej dotácie mimo schému podpory mládeže

Zároveň poslanci odobrili zmenu financovania mestskej firmy MsHKM Žilina, s.r.o. a od budúceho roku jej zrušili ročnú dotáciu vo výške 60 000 eur. Ušetrené peniaze presunie mesto do systému športových dotácií pre mládež, z ktorého sa o ňu bude môcť uchádzať aj mládežnícky hokejový klub. 

„Výška priamej podpory pre MsHKM Žilina, s.r.o na kalendárny rok sa musí rovnať sume, ktorú by MsHKM Žilina, s.r.o. získalo v rámci 1. piliera – športové dotácie v príslušnom roku. O túto sumu bude znížená celková narozpočtovaná suma športových dotácií v danom roku,“ uvádza uznesenie.

Mesto bude hľadať spôsoby zmeny súčasného postavenia klubu, ktorý je mestský. Podobne ako pri seniorskom hokejovom klube, aj MsHKM Žilina by sa v priebehu rokov mala stať právnym subjektom bez majetkovej účasti mesta. Štatutára zaviazali poslanci k podniknutiu krokov na nájdenie riešenia podobnej transformácie.

Za návrh vrátane pozmeňovacieho, ktorým bola predĺžená lehota symbolického nájmu do konca roku 2023, hlasovalo 28 virtuálne prítomných poslancov.Dopravný servis
Košická
Práca na ceste
17:30
Na Horevaží
Kolóna
17:12
Oškerda
Kolóna
17:10
Koňhora
Prekážka na ceste
17:07
Cesta I/64
Uzavretá cesta
16:53
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia