Dnes najčítanejšie
Obyvatelia Martina sa umývajú a pijú z mestských fontán, mesto upozorňuje na ich skutočný účel

08 október 2020 - 08:54

Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku vyčlenila už 107 lôžok pre pacientov s koronavírusom

Foto: Ústredná vojenská nemocnica v Ružomberku vyčlenila už 107 lôžok pre pacientov s koronavírusom
Foto: ilustračné / FNsP Žilina
Aktuálne správy každý deň priamo na váš e-mail Odoberať newsletter

Ústredná vojenská nemocnica SNP v Ružomberku pristúpila vzhľadom na vývoj situácie a nárast počtu nakazených pacientov koronavírusom v regiónoch Orava a Liptov k reprofilizácii lôžok. Do dnešného dňa reprofilizovala už 69 lôžok na viacerých oddeleniach a klinikách nemocnice.

Pre pacientov s vírusovým ochorením COVID-19 má k dispozícii aj 28 lôžok na klinike infektológie. Ďalších 10 lôžok, pre pacientov, ktorých zdravotný stav si vyžaduje pripojenie na umelú pľúcnu ventiláciu, je pripravených na Klinike anesteziológie a intenzívnej medicíny (KAIM).

Pre pacientov podozrivých z nákazy COVID-19 a pre pacientov s pozitívnym výsledkom je ďalej vyčlenená jedna operačná sála v chirurgickom pavilóne.

„Celkovo má ÚVN SNP Ružomberok - FN k dispozícii 107 lôžok pre pacientov s ochorením COVID-19. K dnešnému dňu evidujeme hospitalizovaných 25 pacientov s COVID-19 na Klinike infektológie a 5 pacientov s COVID-19 na KAIM (pacienti pripojení na umelú pľúcnu ventiláciu) - z nich 9 je z regiónu Liptov a 21 z regiónu Orava,“ spresňuje na sociálnej sieti.

Nemocnica tiež pristúpila k obmedzeniu plánovaných operačných výkonov v závislosti od vyťaženia kliniky KAIM. Dotknutých pacientov budú o zrušení ich operačného výkonu včas informovať jednotlivé pracoviská.

Podľa aktuálneho vyjadrenia nemocnice však nie je špecializovaná ambulantná starostlivosť nijako obmedzená, pacienti tak môžu aj naďalej absolvovať svoje dohodnuté prehliadky u lekárov špecialistov.
Zdroj: ÚVN SNP Ružomberok


Dopravný servis
Strečno
Jama na ceste
23:23
Mojšova Lúčka
Jama na ceste
23:08
Oškerda
Policajná hliadka
22:58
Košická
Stacionárny radar
22:24
Vranie
Prekážka na ceste
22:22
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina