Dnes najčítanejšie
Od 10. mája bude Slovensko ružové, po úzkom kontakte s pozitívnym budú výnimky z izolácie
COVID-19 info   |   Mobilné odberné miesta

07 október 2020 - 12:28

Mestská polícia v Martine bude kontrolovať parkovanie pomocou inteligentného vozidla CamCar

Foto: Mestská polícia v Martine bude kontrolovať parkovanie pomocou inteligentného vozidla CamCar
Foto: Mesto Martin

Mesto Martin bude v nasledujúcich týždňoch testovať najmodernejšiu technológiu na stredoeurópskom trhu zameranú na on-line kontrolu parkovania. Obyvatelia tak môžu stretnúť v uliciach nové inteligentné monitorovacie vozidlo CamCar vybavené niekoľkými kamerami.

„Od systému sa očakáva výrazné zvýšenie počtu kontrol s výsledkami v reálnom čase, a teda aj zvýšenie počtu parkovacích miest. Príslušníci Mestskej polície Martin budú kontrolovať parkovanie vo vybraných uliciach centra mesta. Zamerajú sa predovšetkým na parkovacie zóny určené pre rezidentov,“ informuje mesto Martin na svojom webe.

Hlavnou výhodou tohto spôsobu kontroly je zrýchlenia celého procesu, ktorý v konečnom dôsledku vedie k nárastu počtu voľných parkovacích miest v požadovaných lokalitách a sekundárne tiež k efektívnejšiemu vymáhaniu dodržiavania pravidiel parkovacej politiky mesta zo strany mestskej polície.

Vozidlo CamCar používajú v meste Trenčín už viac ako dva roky a kontrolujú ním takmer 9 000 parkovacích miest. Prekvapivé výsledky zaznamenali v Bratislave, kde sa v uliciach navýšenie počtu parkovacích miest prejavilo už po niekoľkých jazdách.

Inteligentné monitorovacie vozidlo CamCar | Zdroj: Mesto Martin

Nasadenie vozidla CamCar prináša aj výraznú úsporu času príslušníkov mestských polícií. Technológia je montovaná zo špičkových komponentov a dá sa inštalovať takmer na akékoľvek vozidlo. Celý proces spočíva na kontrole evidenčných čísel zaparkovaných vozidiel v reálnom čase.

Umelá inteligencia monitorovacieho vozidla CamCar vie rozpoznať oprávnenosť parkovať v danom mieste, upozorniť či nie je po kontrolovanom vozidle vyhlásené pátranie, či skontrolovať úhradu platieb za parkovanie. Kamery snímajú výhradne evidenčné čísla vozidiel, ktoré následne systém porovnáva s databázami.

Príslušník mestskej polície tak len nahliada do on-line výsledkov a rieši už konkrétny incident (podozrenie na priestupok), na ktorý CamCar poukáže.
98 reakcií
Zdroj: Mesto Martin


Dopravný servis
Kotešová
Policajná hliadka
20:54
Terchová
Práca na ceste
20:53
Kotešová
Prekážka na ceste
20:27
Na Horevaží
Prekážka na ceste
20:26
Lavobrezná
Práca na ceste
20:09
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia