Dnes najčítanejšie
VIDEO: ORL lekár vysvetľuje postup nosohltanového výteru pre antigénový test COVID 19

01 október 2020 - 15:41

Polícia zadržala a obvinila 22-ročného Róberta, pri prehliadke mu našli takmer 300 dávok drogy

Foto: Polícia zadržala a obvinila 22-ročného Róberta, pri prehliadke mu našli takmer 300 dávok drogy
Galéria: 5 fotiek
Foto: KR PZ Žilina

V uplynulých dňoch vykonala žilinská polícia ďalšiu akciu zameranú na odhaľovanie drogovej trestnej činnosti a jej aktérov. V rukách policajtov skončil 22-ročný Žilinčan, ktorý si mal najmenej od júna tohto roku od nestotožnenej osoby zadovážiť marihuanu a túto mal prechovávať v mieste prechodného bydliska.

„Pri domovej prehliadke policajti zaistili čiernu plastovú krabičku s neznámou zelenou sušinou, sklenený pohár s plastovým uzatvárateľným vreckom s neznámou zelenou sušinou, tri plastové uzatvárateľné vrecká s neznámou zelenou sušinou, 2 ks priehľadné plastové uzatvárateľné  vrecká s neznámou zelenou sušinou,“ spresnila žilinská policajná hovorkyňa Jana Balogová.

Zaistený materiál bol zaslaný na predbežnú kriminalistickú expertízu, ktorá potvrdila, že je z rodu Canabis a časť jeho množstva zodpovedá minimálne 290 bežným jednotlivým dávkam drogy.

„22-ročného Róberta vyšetrovateľka Krajského riaditeľstva PZ v Žiline obvinila z obzvlášť závažného zločinu nedovolenej výroby omamných a psychotropných látok, jedov alebo prekurzorov, ich držania a obchodovania s nimi,“ dodala policajná hovorkyňa.

Policajná vyšetrovateľka zároveň spracovala podnet na návrh na väzobné stíhanie obvineného. O umiestnení do vyšetrovacej väzby musí následne rozhodnúť okresný súd.

844 zdieľaní
Zdroj: KR PZ Žilina

Dopravný servis
Strečno
Prekážka na ceste
18:52
Hájik
Prekážka na ceste
18:22
Rajecká cesta
Práca na ceste
18:12
Košická
Policajná hliadka
17:08
Rosinská cesta
Jama na ceste
16:44
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia