Dnes najčítanejšie
VIDEO: ORL lekár vysvetľuje postup nosohltanového výteru pre antigénový test COVID 19

01 október 2020 - 11:19

Turčianska knižnica na sídlisku Sever v Martine je po kompletnej rekonštrukcii opäť otvorená

Foto: Turčianska knižnica na sídlisku Sever v Martine je po kompletnej rekonštrukcii opäť otvorená
Foto: Žilinský samosprávny kraj

Turčianska knižnica na sídlisku Sever v Martine je verejnou regionálnou knižnicou pre okresy Martin a Turčianske Teplice. Ročne zaregistruje okolo 6000 používateľov, navštívi ju 130 000 návštevníkov a zrealizuje 400 000 výpožičiek.

Za uplynulý rok prešla kompletnou rekonštrukciou, ktorú financoval Žilinský samosprávny kraj. Investícia si vyžiadala sumu viac než 330-tisíc eur.

Stavebné práce začali vlani v septembri, starý skelet budovy sa úplne zbúral a pobočka sa postavila prakticky nanovo. Nové sú aj okná, dvere, či hygienické zariadenia.

„Vďaka financiám od zriaďovateľa sme sa mohli pustiť do komplexnej rekonštrukcie. Bolo to nanajvýš vhodné riešenie, nakoľko pobočka bola v havarijnom stave, a najmä z dôvodu zatekania a havárií na elektrických rozvodoch, hrozilo jej zatvorenie,“ uviedol riaditeľ knižnice Milan Nemček.

Po roku sa dvere knižnice opäť otvorili čitateľom, nové priestory zlepšia celkový komfort návštevníkov aj pracovníkov. Dnes môže Turčianska knižnica v Martine pôsobiť ako moderné knižničné a kultúrne centrum.

Vybavenie interiéru podporil z verejných zdrojov Fond na podporu umenia, ktorý financoval nábytok vo verejnej časti knižnice. Turčianska knižnica k tomu prispela vybavením zázemia a kancelárie.30 zdieľaní
Zdroj: TS Žilinský samosprávny kraj

Dopravný servis
Strečno
Kolóna
19:57
Rajecká cesta
Práca na ceste
19:39
Strečno
Prekážka na ceste
18:52
Hájik
Prekážka na ceste
18:22
Rajecká cesta
Práca na ceste
18:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia