Dnes najčítanejšie
VIDEO: ORL lekár vysvetľuje postup nosohltanového výteru pre antigénový test COVID 19

29 september 2020 - 14:46

Pre opatrenia ruší žilinská radnica Festival Seniorov aj Deň s mestom

Foto: Pre opatrenia ruší žilinská radnica Festival Seniorov aj Deň s mestom
Foto: ilustračné

Pre zhoršujúcu sa epidemiologickú situáciu na území Slovenska navrhol Ústredný krízový štáb SR niekoľko opatrení s platnosťou od 1. októbra, medzi inými aj zákaz hromadných podujatí športovej, kultúrnej či spoločenskej udalosti. Žilinská radnica musí v dôsledku opatrení zrušiť nadchádzajúce podujatia v rámci programu Žilinského kultúrneho leta 2020. 

Dňa 1. októbra sa mal na Mariánskom námestí v Žiline uskutočniť 13. ročník Festivalu seniorov s heslom “neseďme doma nečinne, ale poďme a podajme ruku priateľovi a spolu si pomôžme“. Tradičným sprievodným podujatím je Kapustný deň, počas ktorého majú návštevníci možnosť ochutnať tradičné slovenské jedlá s kapustou ako hlavnou ingredienciou.

O deň neskôr, v piatok 2. októbra, sa malo v priestoroch žilinskej radnice a Mestského úradu v Žiline uskutočniť podujatie s názvom Deň s mestom. Jeho súčasťou mali byť diskusie s primátorom, zasadnutia Rady seniorov a členov Žilinského mládežníckeho parlamentu či bežecké preteky. 

Obidve podujatia, tak ako všetky ostatné s hromadným charakterom, sú zrušené a neuskutočnia sa. Výnimku od hygienikov dostanú iba tie udalosti, na ktorých budú mať všetci účastníci čerstvé testy:

„Hromadné podujatia bude možné organizovať len v tom prípade, ak všetci účastníci budú mať potvrdenia o negatívnom výsledku RT-PCR testu na COVID-19 nie staršie ako 12 hodín. Tieto podujatia bude treba hlásiť na miestne príslušný regionálny úrad verejného zdravotníctva najneskôr 48 hodín pred začiatkom,“ informuje Úrad verejného zdravotníctva SR.79 zdieľaní

Dopravný servis
Strečno
Kolóna
19:57
Rajecká cesta
Práca na ceste
19:39
Strečno
Prekážka na ceste
18:52
Hájik
Prekážka na ceste
18:22
Rajecká cesta
Práca na ceste
18:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia