Dnes najčítanejšie
VIDEO: ORL lekár vysvetľuje postup nosohltanového výteru pre antigénový test COVID 19

25 september 2020 - 10:29

FIFA dala za pravdu vyhodenému hráčovi MŠK Žilina Besirovi Demirimu

Foto: FIFA dala za pravdu vyhodenému hráčovi MŠK Žilina Besirovi Demirimu
Foto: ilustračné

V marci pristúpil futbalový klub MŠK Žilina k vstupu do likvidácie, čo mu umožnilo fakticky ukončiť zmluvy s podstatnou časťou hráčov A tímu. Dôvodom bola podľa vyjadrenia klubu neistá finančná situácia do budúcnosti a to, že najvyššiu časť nákladov tvorili práve platy profesionálnych hráčov.

MŠK Žilina financuje svoju činnosť najmä z transferov hráčov, u ktorých po prepuknutí koronakrízy predpokladal, že sa zastavia. Medzi sedemnástimi prepustenými futbalistami bol aj 26-ročný Albánec Besir Demiri. Ten využil svoje právo a so žiadosťou o pomoc sa obrátil na Medzinárodnú futbalovú federáciu (FIFA). 

Ako informuje sport.sk, federácia dala za pravdu legionárovi a MŠK Žilina má podľa rozhodnutia doplatiť Albáncovi sumu 180-tisíc eur. Klub včera večer potvrdil, že rozhodnutie vo veci odškodnenia Demiriho mu bolo doručené. 

„Aktuálne nepoznáme presné dôvody, na základe ktorých došlo k vydaniu tohto rozhodnutia. Vyžiadali sme si preto z FIFA odôvodnenie a po jeho dôkladnom preskúmaní zvážime možnosť odvolania sa na Športový arbitrážny súd v Lausanne. Vzhľadom na vyššie uvedené, nebudeme až do právoplatného skončenia celej veci poskytovať žiadne bližšie vyjadrenia,“ uvádza stanovisko žilinského futbalového klubu. 
20 zdieľaní

Dopravný servis
Strečno
Kolóna
19:57
Rajecká cesta
Práca na ceste
19:39
Strečno
Prekážka na ceste
18:52
Hájik
Prekážka na ceste
18:22
Rajecká cesta
Práca na ceste
18:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia