Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: Vláda sprísňuje opatrenia na boj s koronavírusom, čaká nás lockdown

23 september 2020 - 14:31

Dnes ráno došlo v Martine k tragickej nehode, zrážku s vlakom neprežilo dieťa

Foto: Dnes ráno došlo v Martine k tragickej nehode, zrážku s vlakom neprežilo dieťa
Foto: ilustračné

Dnes 23. septembra 2020 krátko pred deviatou hodinou ráno prijalo Krajské operačné stredisko Integrovaného záchranného systému (IZS) v Žiline hlásenie o dopravnej nehode vlaku s chodcom. K nešťastnej udalosti došlo v meste Martin, v blízkosti predajne Lidl.

Na miesto boli vyslaní hasiči z Hasičskej stanice v Martine, posádka záchrannej zdravotnej služby (ZZS) a polícia. Prítomný lekár potvrdil na mieste úmrtie zrazenej osoby. Podľa vyjadrenia Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Žiline bolo zrazenou osobou dieťa.

Hasiči vyviedli cestujúcich z vlaku a niektorým poskytli prepravu na železničnú stanicu Vrútky. Premávka na železničnej trati Vrútky - Dolná Štubňa bola zastavená. Po príchode súdneho lekára a pohrebnej služby bolo telo zrazenej osoby odnesené z koľajiska,“ uviedol Michal Kypus z Krajského riaditeľstva HaZZ v Žiline.

Vlaková súprava po zdokumentovaní nehody pokračovala v jazde. Prípadom sa zaoberá martinská polícia.

Vlaková doprava bola prerušená v úseku Martin - Vrútky v čase od 08:50 hod., k čiastočnému obnoveniu po jednej koľaji došlo krátko po pol desiatej. Podľa informácií Železničnej spoločnosti Slovensko (ZSSK) zrazil a usmrtil osobu neoprávnene sa pohybujúcu v koľajisku vlak R 942.
4994 zdieľaní
Zdroj: KR HaZZ v Žiline

Dopravný servis
Hlavná, Bytčica
Stacionárny radar
01:42
Budatínska Lehota
Dopravná nehoda
01:25
Oškerda
Stacionárny radar
01:22
Gbeľany
Policajná hliadka
01:11
Závodská cesta
Jama na ceste
21:45
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia