Dnes najčítanejšie
V priestoroch COVID pavilónu žilinskej nemocnice zrealizovali úspešnú operáciu hlavy

21 september 2020 - 11:58

Žilinskí colníci naháňali 18-ročného zlodeja, ktorý vykradol čerpaciu stanicu na Kysuciach

Foto: Žilinskí colníci naháňali 18-ročného zlodeja, ktorý vykradol čerpaciu stanicu na Kysuciach
Foto: ilustračné

Hliadka príslušníkov finančnej správy zo žilinského colného úradu sa v polovici septembra podieľala na zásahu, pri ktorom bol zadržaný zlodej. Muž prepadol čerpaciu stanicu na Kysuciach a ušiel, colníci ho napokon spozorovali v neďalekom lesnom poraste.

Príslušníkov finančnej správy po príchode do priestorov čerpacej stanice na Kysuciach informovala obsluhujúca, že pred niekoľkými minútami ju prepadol muž, ktorý jej odcudzil finančnú hotovosť vo výške približne 1 000 eur. Páchateľ mal mať pri sebe aj nôž.

„Po tom, ako sa na miesto dostavila privolaná policajná hliadka a požiadala o súčinnosť pri pátraní po podozrivej osobe, sa príslušníci finančnej správy pustili do hľadania. Informácie o výzore muža ako aj o priebehu udalosti mali od svedka z priľahlého parkoviska,“ spresnila Božena Chríbiková, hovorkyňa Colného úradu Žilina.

Po približne dvoch hodinách zdolávania hustých porastov, brodenia sa potokom a za výdatného dažďa spozorovali v kríkoch muža, ktorého vzhľad zodpovedal popísanému opisu. Hliadky osobu obkľúčili, spacifikovali a obmedzili na osobnej slobode, pretože kládla odpor.

„Pri bezpečnostnej prehliadke jej v zadnom vrecku nohavíc našli vyššie spomínanú finančnú hotovosť. Zistili, že ide o 18-ročného mladíka z obce Kelčov. Na pokračovanie v ďalších úkonoch si ho prevzala výjazdová skupina Okresného riaditeľstva PZ SR Čadca,“ dodala Chríbiková.
230 zdieľaní
Zdroj: Finančná správa

Dopravný servis
Bytčica
Uzavretá cesta
10:28
Strečno
Práca na ceste
10:27
Strečno
Kolóna
09:54
Strečno
Práca na ceste
09:25
Strečno
Jama na ceste
09:24
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia