Dnes najčítanejšie
VIDEO: ORL lekár vysvetľuje postup nosohltanového výteru pre antigénový test COVID 19

18 september 2020 - 12:43

Krízový štáb kraja riešil v Žiline situáciu v okrese Tvrdošín, ktorý je v zozname červených regiónov

Foto: Krízový štáb kraja riešil v Žiline situáciu v okrese Tvrdošín, ktorý je v zozname červených regiónov
Foto: ilustračné

Na Úrade Žilinského samosprávneho kraja opäť zasadal krízový štáb, hlavnou témou bola pripravenosť krajských organizácií na zvládnutie pandémie COVID-19 a situácia v okrese Tvrdošín, ktorý sa pre nepriaznivý vývoj zaradil na zoznam červených regiónov. 

Prioritou župy je ochrana rizikových skupín obyvateľov ako i vybavenie ochrannými pomôckami pracovníkov v prvej línii. „V našich zariadeniach sociálnych služieb v okrese Tvrdošín a v obci Zakamenné platí až do odvolania zákaz návštev. V tvrdošínskom okrese sme ďalej zabezpečili 70-tim poskytovateľom zdravotnej starostlivosti osobné ochranné pomôcky, ktoré sme získali zo Štátnych hmotných rezerv, “ povedala županka Erika Jurinová.

 Župa zdravotníkom zároveň poskytla aj testy pre rýchlu diagnostiku, aby mohli priebežne monitorovať svoj zdravotný stav.  V nemocnici v okrese Tvrdošín platí i kvôli pozitívne testovaným zdravotníkom prísny režim, návštevy sú opäť zakázané.

Nemocnica zabezpečila zvýšené spotreby osobných ochranných pomôcok pre zamestnancov a na desať dní sa pozastavili darcovské odbery na hematologicko-transfúziologickom oddelení. Ďalšie opatrenia budú prioritne zavádzané podľa aktuálneho vývoja epidemiologickej situácie v okrese a danej nemocnici.

Vybavenie dostali aj sociálne zariadenia v kraji

Ochrannými pomôckami župa vybavila aj všetky zariadenia sociálnych služieb v Žilinskom kraji. „Rozdali sme aj posledné sady RAPID testov pre každý jeden subjekt - či už krajské zariadenia, súkromné alebo obecné. Naše zariadenia sú predzásobené, majú presné usmernenia, na čo majú slúžiť a kedy sa majú použiť,” dodala riaditeľka odboru sociálnych vecí ŽSK Iveta Ďurišová. 

V troch stredných školách v správe Žilinskej župy je aktuálne vyhlásená karanténa štyroch tried, celkovo sa to dotýka 88 študentov a dvoch pedagógov. V jednej škole už jedna trieda karanténu ukončila. 

V autobusoch prímestskej autobusovej dopravy naďalej prebieha zvýšená dezinfekcia priestorov. Župa apeluje na ľudí, aby v čo najväčšej miere využívali platbu kartou.

Cieľom je predchádzanie vzniku a šírenia prenosného ochorenia COVID-19. Zároveň pripomína, že v týždni od 16.9. do 22.9. v rámci Európskeho týždňa mobility ju majú možnosť cestujúci získať u svojich dopravcov zadarmo. 

62 zdieľaní
Zdroj: TS Žilinský samosprávny kraj

Dopravný servis
Rajecká cesta
Práca na ceste
19:39
Strečno
Prekážka na ceste
18:52
Hájik
Prekážka na ceste
18:22
Rajecká cesta
Práca na ceste
18:12
Košická
Policajná hliadka
17:08
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia