Dnes najčítanejšie
VIDEO: ORL lekár vysvetľuje postup nosohltanového výteru pre antigénový test COVID 19

17 september 2020 - 16:11

Obnova 2 000 parkovacích miest na sídliskách v Žiline začne v nasledujúcich dňoch

Foto: Obnova 2 000 parkovacích miest na sídliskách v Žiline začne v nasledujúcich dňoch
Foto: ilustračné

Mesto Žilina obnoví na približne 2 000 parkovacích miestach na žilinských sídliskách Vlčince, Hájik, Hliny a Solinky vodorovné dopravné značenie práce začne realizovať akciová spoločnosť SATES z Považskej Bystrice za vyše 21-tisíc eur. 

 Obnova parkovacích miest v Žiline začne už v nasledujúcich dňoch a potrvá do konca novembra. Prvým sídliskom, kde postupne namaľujú nové čiary, budú Vlčince. Týkať sa to bude ulíc Černovská, Sv. Gorazda, Námestie Ľudovíta Fullu, B. S. Timravy, Berlínska, Varšavská, Pittsburgská, Matice slovenskej, Fatranská, Martinská a Gemerská.  O

statné lokality budú upresnené v mesiaci október. „Samospráva sa ospravedlňuje za znížený komfort a vyzýva všetkých vodičov na rešpektovanie dočasného dopravného obmedzenia. V dobe vykonávania prác ich tiež žiada o využívanie iných parkovacích miest,“ doplnil hovorca mesta Vladimír Miškovčík. 

Čiary budú natreté nereflexnou bielou farbou a zhotoviteľ poskytne záručnú dobu 12 mesiacov. Súčasťou celkovej sumy za obnovu značenia sú aj prípravné práce a očistenie plochy pred samotným nanesením farby.

Spoločnosť SATES ponúkla cenu 9 eur bez DPH za jedno parkovacie miesto, v ktorej sú započítané aj náklady na dopravu pracovníkov či osadenie dočasného dopravného značenia. 44 zdieľaní

Dopravný servis
Strečno
Kolóna
19:57
Rajecká cesta
Práca na ceste
19:39
Strečno
Prekážka na ceste
18:52
Hájik
Prekážka na ceste
18:22
Rajecká cesta
Práca na ceste
18:12
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia