Dnes najčítanejšie
Poľsko sprísňuje opatrenia, vstup zo Slovenska je podmienený negatívnym testom v angličtine alebo poľštine
Aktualizované: COVID-19 v Žilinskom kraji

14 september 2020 - 12:55

Vytekajúca voda na Kvačalovej ulici pochádza z prameňa, mestský úrad zabezpečí úpravu terénu

Foto: Vytekajúca voda na Kvačalovej ulici pochádza z prameňa, mestský úrad zabezpečí úpravu terénu
Foto: Facebook / Žilina - Hájik

Obyvatelia sídliska Hájik upozorňujú už niekoľko mesiacov na problém s vytekajúcou vodou, ktorá zaplavuje časť vozovky na ulici Kvačalova. Mnohí motoristi jazdiaci touto trasou vyslovili obavy z prichádzajúceho jesenného a zimného obdobia, kedy by mohla na ceste zamŕzať.

Voda pochádzajúca z neďalekého prameňa vyteká práve do miest, kde v minulosti dochádzalo k rôznym kolíziám áut so zvodidlami. Mesto Žilina, ako správca tejto cesty, pristúpilo v nebezpečnom úseku k úprave povrchu vozovky frézovaním.

O probléme s vytekajúcou vodou bolo vedenie mesta informované 14. augusta 2020. Poslanec mestského zastupiteľstva v Žiline Ľuboš Plešinger požiadal o zabezpečenie odborníkov, ktorí posúdia, odkiaľ voda pochádza a budú vedieť navrhnúť riešenie.

„Do zimy je síce ešte ďaleko, ale bojím sa čo i len pomyslieť, aké následky by mala zamrzajúca voda na ceste pre autá v zime,“ uviedol v príspevku na sociálnej sieti.

Odbor správy verejného priestranstva a životného prostredia na Mestskom úrade v Žiline v spolupráci so Stavebným úradom, referátom špeciálneho stavebného úradu - životné prostredie, začal tento problém ihneď riešiť.

„Odvodnenie samotnej vozovky (cestného telesa) a dažďová kanalizácia sú v poriadku. Ide o prameň, pričom pravdepodobnou identifikovanou príčinou vytekania vody na vozovku je rúra, ktorú tam niekto osadil,“ tlmočil poslanec Plešinger vyjadrenie vedúceho odboru Radoslava Vozárika.

Pracovníci referátu výroby a servisu by mali v najbližšom čase zabezpečiť odstránenie rúry ako aj riadne vyčistenie celého priestoru s prípadnými potrebnými úpravami terénu.

Po dokončení prác by tak už voda na vozovku v nebezpečnom úseku nemala vytekať, čo opäť umožní motoristom bezpečnú jazdu aj v zimnom období.

44 reakcií
Zdroj: Facebook / Žilina - Hájik


Dopravný servis
Brodno
Práca na ceste
10:12
Belá
Stacionárny radar
10:12
Strečno
Prekážka na ceste
09:59
Košická
Jama na ceste
09:59
Strečno
Jama na ceste
09:58
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.