Dnes najčítanejšie
AKTUÁLNE: V očkovacej lotérii vyhral 201-tisíc eur muž z Kysúc, ďalších 201-tisíc putuje na Oravu
COVID-19 vývoj situácie v kraji

17 apríl 2015 - 12:50

D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka, ako pokračuje výstavba estakády?

Presne po dvoch mesiacoch, sme boli skontrolovať postup prác na estakáde na úseku diaľnice D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka. Naša cesta začala pri východnom portáli tunela Žilina, kde bolo vidieť naozaj zmeny od poslednej návštevy.

Na fotkách je možné vidieť rozsiahle práce na stabilizovaní svahu pri budúcich portáloch tunela Žilina ako aj založené a už vybudované piliere estakády pri tuneli. Základové pätky, ktoré pri poslednej návšteve ešte neboli všetky vybudované sú momentálne už hotové a pripravené na betonáž samotných pilierov.

Pri železničnom priecestí sa už dva takéto dokončené piliere založené na základovej pätke nachádzajú.Pri rieke Rajčanka a teda na konci tohto úseku, kde ďalej bude pokračovať ďalší úsek diaľnice, ktorého súčasťou je aj tunel Višňové sú už taktiež vybudované základové pätky.

Stavbu sme navštívili počas troch dní od piatku do nedele. Práce na estakáde počas víkendu nepokračovali, ale navštívili sme aj tunel Žilina a úsek pri obci Hôrky, kde sa skutočne pracovalo aj počas víkendu.

Autor: Žilinské diaľniceDopravný servis
Mostná
Práca na ceste
21:56
Hričovská
Prekážka na ceste
21:54
Hričovská
Zver pri ceste
20:22
Cesta I/64
Práca na ceste
19:59
Mojšova Lúčka
Kolóna
19:41
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia