Dnes najčítanejšie
Od dnešného dňa platí povinnosť nosiť respirátor v obchodoch a vozidlách mestskej hromadnej dopravy
Mobilné odberné miesta - AG testy

17 apríl 2015 - 12:50

D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka, ako pokračuje výstavba estakády?

Presne po dvoch mesiacoch, sme boli skontrolovať postup prác na estakáde na úseku diaľnice D1 Hričovské Podhradie - Lietavská Lúčka. Naša cesta začala pri východnom portáli tunela Žilina, kde bolo vidieť naozaj zmeny od poslednej návštevy.

Na fotkách je možné vidieť rozsiahle práce na stabilizovaní svahu pri budúcich portáloch tunela Žilina ako aj založené a už vybudované piliere estakády pri tuneli. Základové pätky, ktoré pri poslednej návšteve ešte neboli všetky vybudované sú momentálne už hotové a pripravené na betonáž samotných pilierov.

Pri železničnom priecestí sa už dva takéto dokončené piliere založené na základovej pätke nachádzajú.Pri rieke Rajčanka a teda na konci tohto úseku, kde ďalej bude pokračovať ďalší úsek diaľnice, ktorého súčasťou je aj tunel Višňové sú už taktiež vybudované základové pätky.

Stavbu sme navštívili počas troch dní od piatku do nedele. Práce na estakáde počas víkendu nepokračovali, ale navštívili sme aj tunel Žilina a úsek pri obci Hôrky, kde sa skutočne pracovalo aj počas víkendu.

Autor: Žilinské diaľnice

0 reakcií


Dopravný servis
Považský Chlmec
Policajná hliadka
08:13
Oškerda
Policajná hliadka
08:09
Oškerda
Policajná hliadka
07:42
Hričovská
Prekážka na ceste
07:29
Hričovská
Jama na ceste
07:24
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina


Program nie je dostupný.

Najbližšie podujatia

Podujatia nie sú dostupné.