Dnes najčítanejšie
Dizajn, vernostný program a sortiment: Nová Lekáreň Poštová na Vlčincoch so zaujímavým konceptom

05 september 2020 - 12:05

Polícia počas prvých dvoch septembrových dní rozdala 150 pokút za nenosenie rúšok

Na Slovensku je od 4. júla 2020 s účinnosťou až do odvolania platné opatrenie, ktoré zakazuje vychádzať a pohybovať sa na verejnosti v priestoroch interiérov budov a v prostriedkoch verejnej dopravy bez prekrytia horných dýchacích ciest. Každý je tak povinný mať prekrytý nos a ústa napríklad rúškom, šálom či šatkou, pričom v opatrení sú uvedené výnimky, na ktoré sa toto nariadenie nevzťahuje.

V prípade, že policajná hliadka zistí porušenie opatrenia, môže dotyčnej osobe uložiť za priestupok na úseku civilnej ochrany pokutu v blokovom konaní do výšky 1 000 €. V niektorých odôvodnených prípadoch je možné oznámiť porušenie zákona na príslušný okresný úrad, kde sa výška pokuty počas mimoriadnej situácie môže vyšplhať až do výšky 1 659 €.

Ľudia najčastejšie odmietajú použiť rúško v obchodných centrách či vozidlách verejnej dopravy. Polícia počas prvých dvoch septembrových dní uložila celkom 150 blokových pokút v spoločnej hodnote 3 140 € za nenosenie rúšok na miestach, kde je to povinné. Ďalších 12 oznámení postúpila na Úrad verejného zdravotníctva.
293 zdieľaní

Dopravný servis
Strečno
Kolóna
19:44
Rajecké Teplice
Kolóna
19:39
Cesta I/64
Kolóna
19:22
Strečno
Jama na ceste
18:58
Mojšova Lúčka
Iné nebezpečenstvo
18:55
Zobraziť aktuálne hlásenia
Program kina
Najbližšie podujatia